Teknolojinin gelişmesiyle birlikte değişen oyun anlayışı da hızla dijitalleşti. Senelerdir oyun severlerin yakından takip ettiği ve sık sık oynadığı oyunlardan biri olan GTA ise kendisini bu dijitalleşme sürecinde güncelleyip geliştirerek, sektörün içerisinde kalmayı başardı. Öte yandan geçtiğimiz günlerde GTA’ya ilişkin ortaya atılan bir iddia tüm oyun severlerin gündeminde bir anda oturuverdi.

Borcu olanlar dikkat, yapılandırma haberi pazartesi günü Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan gelecek! Borcu olanlar dikkat, yapılandırma haberi pazartesi günü Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan gelecek!

Bir oyun platformu olan Epic Games’in oyunculara sunacağı ücretsiz oyunlar hakkında ortaya atılan iddia GTA severleri heyecanlandırmayı başardı. İddiaya göre, Epic Games, üç sevilen GTA oyununun remaster versiyonlarını içeren GTA: Trilogy Definitive Edition’ı ücretiz olarak kullanıcılarına sunacağı öğrenildi. Aynı zamanda bu oyunun yüzde 50 indirim ile de sunulabileceği iddiaları da sosyal medyayı sarmışken, iddiaların perde arkası da aralanmaya başladı.

İDDİALAR SOSYAL MEDYAYI ÇALKALADI

oyun-severlerin-bekledigi-bedava-gta-haberi-epic-gamesden-geldi (2)

Oyun severlerin bir süredir takip ettiği GTA: Trilogy Definitive Edition’ı Epic Games’in ücretsiz olarak ya da yüzde 50 indirim olarak sunacağı iddiası, elbette çok ses getirdi. 2018 yılının sonunda “Steam’e rakip olma hedefiyle” piyasaya sürülen ve oyuncularla buluştuğu ilk dönemden bu yana neredeyse her hafta en az 1 adet ücretsiz oyunla kullanıcılarının karşısına çıkan Epic Games Store, şimdilerde en çok tercih edilen bir platform oldu. Elbette düzenli olarak ücretsiz oyun sunan şirket, bu hareketiyle iddiaları daha da güçlendirdi.

Oyun severleri teşvik etmek amacıyla ücretsiz oyun politikası güden Epic Games, şimdiye dek bu konuda açıkçası pek de ucuza kaçmadı. Tam aksine AAA yapımları sevilen pek çok oyunu kullanıcıları ile buluşturan Epic Games, bir dönem GTA V ve Death Stranding gibi on milyonlara hitap eden bir oyunu ücretsiz olarak kullanıcılarına hediye etti. Dolayısıyla GTA: Trilogy Definitive Edition ile ilgili olan iddialar çok da akıldışı değil.

SIZINTILAR İDDİALARI GÜÇLENDİRDİ

Öte yandan Epic Games’in GTA: Trilogy Definitive Edition’ı ücretsiz ya da yüzde 50 indirim ile sunacağı iddiasını güçlendiren asıl şey sızıntılar oldu. Reddit, 4Chan gibi platformlarda 19 Ocak'ta Grand Theft Auto: The Trilogy – Definitive Edition’ın ücretsiz olacağı öne sürülürken, daha önce pek çok ücretsiz oyun kampanyayı bilen Billbil-kun adlı Twitter kullanıcısından gelen paylaşım iddiaları hem doğruladı hem de farklı bir boyuta taşıdı. Billbil-kun’un paylaşımında ise şu ifadeler yer aldı:

“Grand Theft Auto: The Trilogy - The Definitive Edition 19 Ocak 19.00'da Epic Games Store'da yayınlanacak. İlk hafta %50 indirimle satışta olacak.”