Ekonomi piyasalarında gündelik hayatı direkt olarak etkileyen olumsuz gelişmelerin yaşanmaya devam etmesi, mevcut hizmet zamlarının üzerine yenilerinin eklenmesine sebep oldu. Bu durum karşısında aydan aya artan enflasyon, tüketicilerin ellerinde bulunan nakit miktarını hızlı bir şekilde eritirken temel ihtiyaçların karşılanmasında dahi büyük problemlerin yaşanmasına yol açtı. 

Sene başından bu yana çok çeşitli faktörler çerçevesinde artmaya devam eden ve bu ayın başında da Türkiye İstatistik Kurumu tarafından açıklanan veriler ışığında yüzde 80’nin üzerine çıkmış olan enflasyon, hali hazırda zamlı fiyatlardan satışa sunulan hizmetlerin ve hizmet ürünlerinin daha da üst seviyelere ulaşmalarına sebebiyet verdi. Bu durum karşısında bütçe desteğine olan ihtiyaçları artan tüketiciler, özellikle bankaları yakın takibe aldı.

Sene başından bu yana hem müşteri potansiyellerini kaybetmemek hem de tüketicilerin bütçelerine destek verebilmek amacı ile çok çeşitli kategoriler altında birbirinden avantajlı kampanyalar geliştiren bankalar, son dönemlerde promosyon ödemeleri ile gündemden düşmemeye başladı. Önce Sosyal Güvenlik Kurumu ile imzalanmış olan maaş ödemeleri protokolü kapsamında emekli promosyonu kampanyalarını güncelleyen bankalar, 10 bin TL’ye varan üst limitleri ile sınırları zorladı. Öte yandan kamu kurumları ile imzalanan promosyon sözleşmeleri de 40 bin TL’yi aştı.

Kurban etini hemen yemeyin! İdeal süre belli oldu Kurban etini hemen yemeyin! İdeal süre belli oldu

Tek seferde ödenen promosyonlar ile bütçeleri bir nebze ferahlayan emekliler ve kamu çalışanlarından sonra gözler özel sektör çalışanlarına çevrildi. Mevcut yönetmelikte özel sektör çalışanlarını bağlayan bir promosyon maddesinin bulunmamasından ötürü ek ödeme kampanyalarından yararlanamayan çalışanlara, İstanbul Ticaret Odası Başkanı Şekib Avdagiç’ten destek geldi. 

İSTANBUL TİCARET ODASI BAŞKANINDAN ÇALIŞANLARA DESTEK!

ozel-sektor-calisanlarina-ek-odeme-firsati-baskan-cagrida-bulundu-ozel-sektor-calisanlarina (2)

Geçtiğimiz gün asgari ücret zammının işveren üzerinde yük oluşturacağına dikkat çekerek düzenlemenin işverenleri düşünerek yapılması gerektiğini ifade eden İstanbul Ticaret Odası Başkanı Şekib Avdagiç, bu kez de özel sektör çalışanlarının promosyon ödemelerinden yararlanamıyor oluşlarını ele aldı. 

Herhangi bir kurumda çalışan vatandaşın promosyon ödemelerinden yararlanması gerektiğine dikkat çeken Avdagiç, “şirketler bu konuda temkinli davranıyor ancak gönlümüz ödenmesinden yana” diyerek işverenlere çağrıda bulundu. 

İŞVERENLERİN CEVAPLARI MERAK EDİLDİ!

Avdagiç’in işverenlere yapmış olduğu promosyon ödemesi çağrısından sonra umutlanan özel sektör çalışanları, işverenlerin konuya ne şekilde cevap vereceklerini merak etmeye başladı.