Ekonomik açıdan oldukça ağır geçen 2022 yılının tamamlanmasına günler kala, asgari ücrete yüzde 54,7 oranında zam yapıldığı ve net asgari ücret tutarının 8 bin 506 TL’ye, brüt asgari ücret tutarının ise 10 bin TL’ye yükseltildiği açıklandı. Bu açıklamanın ardından kamu sektöründe maaş hesapları yapılmaya başlanırken özel sektör çalışanları da kendi adlarına endişelenmeye başladı. 

Asgari ücretin yeni dönemde işveren maliyetinin 11 bin 750 TL’ye yükselmiş olması, bazı sektörlerde işten çıkarılmaların başlayacağı iddialarının öne sürülmesine sebep oldu. Bu konuda oldukça endişeli bir ruh hali içerisine giren özel sektör çalışanları, hali hazırda ağır geçen 2022 yılının borçlarını 2023 yılına da taşımamak amacı ile senenin son kredi kampanyalarını yakından takip etmeye başladı. Bu noktada devreye giren kamu bankası Halkbank, tüm özel sektör çalışanlarının başvurularına açık olan yeni kredi ürününü duyurdu. Banka, yeni yıldan itibaren güncelleneceği düşünülen faiz oranlarına ilişkin detaylı bilgileri paylaştı.

HALKBANK’TAN ÖZEL SEKTÖR ÇALIŞANLARINA KREDİ DESTEĞİ!

ozel-sektor-calisanlarinin-maas-kaygisina-halkbanktan-cozum-yuzde-179-faiz-ile-100-bin-tlye

Özel sektör çalışanlarının maaşlarına yapılacak olan zamlar işverenlerinin insaflarına kalmışken kamu bankası Halkbank’tan çalışanlara kredi desteği müjdesi geldi. Senenin son kredi kampanyasını duyuran kamu bankası, detayları paylaştı.

Farklı kategoriler altında sıraladığı avantajlı ürünleri ile dikkatleri üzerine toplayan Halkbank, özel sektör çalışanlarına 100 bin TL’ye kadar destek vereceğini bildirdi. Bu kapsamda uygulanacak olan başlangıç faizinin yüzde 1,79 olduğunu ifade eden kamu bankası, kredi borçlarının 36 aya kadar taksitlendirilebileceğine işaret etti. 

Vakıfbank, 3+1 dubleks dair için 373 bin TL istiyor! Vakıfbank, 3+1 dubleks dair için 373 bin TL istiyor!

HALKBANK ÖZEL SEKTÖR ÇALIŞANLARI KREDİSİNİN AYLIK TAKSİT ÖDEMESİ NE KADAR?

Halkbank tarafından düzenlenmiş olan özel sektör çalışanları kredisi, 2023 yılına daha rahat bir bütçe ile girmek isteyen vatandaşların dikkatlerini çekti. Banka tarafından yapılan açıklamaya göre söz konusu kredi ürününden yüzde 1,89 faiz ve 24 ay vade avantajları ile 100 bin TL’lik nakit desteği almak isteyen çalışanların ödeyecekleri aylık taksit tutarı, 5.506,70 TL olarak kayda geçti.