Üniversitelerde hibrit eğitim modeli nedir? Üniversitelerde hibrit eğitim modeli nedir?

Geçmiş yıllarda sık sık terör saldırıları ile gündeme gelen Fransa’nın başkenti Paris’te yine korkunç anlar yaşandı. Paris’te bir kişi tren istasyonunda çevresindekilere saldırmaya başladı. Elindeki bıçakla çevresine terör estiren saldırgan biri polis olmak üzere 6 kişiyi yaraladı. Paris’te bulunan Gare du Nord tren istasyonu bu sabah bıçaklı saldırganın hamlesiyle gündeme geldi.

Fransa’da gerçekleştirilen terör saldırıları acısını ve korkutucu etkisini yaşatmaya devam ederken yeni terör saldırıları da gündeme gelmeye başladı. Fransız polisini devreye geçiren olan bu sabah gerçekleşti. Paris’te bir kişinin tren istasyonunda düzenlediği bıçaklı saldırıda 1’i polis toplam 6 kişi vücudunun çeşitli yerlerinden yaralandı. Bıçaklı saldırganın Paris’te bulunan Gare du Nord tren istasyonunda çevresine terör estirmesi sonrası Fransız polisi sabahın ilk saatlerinde harekete geçti. 

Tren Yolcularını Bıçakladı

pariste-6-kisiyi-bicaklayan-saldirgan-vurularak-etkisiz-hale-getirildi (2)

Gare du Nord tren istasyonundaki bıçaklı saldırganın, garda bekleyen yolcuları hedef aldığı öğrenildi. Çok sayıda kişiyi yaralayan saldırgan, olayı görenlerin ihbar etmesi üzerine olay yerine gelen polis ekiplerine de saldırdı. Olay yerine polis ve çok sayıda sağlık ekibi gönderilirken saldırgan Fransız polisinin müdahalesi ile etkisiz hale getirildi. Saldırgan aralarında 1’i polis olmak üzere 6 kişiyi bıçaklayarak vücudunun farklı yerlerinden yaraladı. 

Saldırgan Vurularak Etkisizleştirildi

Sabah saatlerinde tren istasyonunda korku dolu anlar yaşatan bıçaklı saldırgan, olaya müdahale eden polis tarafından vurularak etkisiz hale getirildi. Silahla yaralanan saldırgan, daha sonra ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldı. Sağlık ekipleri ise Gare du Nord tren istasyonunda bıçaklı saldırganın kurbanı olan yararlılara ilk müdahaleyi yaptı. 

Olayda polis tarafından vurulan saldırganın sağlık durumu veya neden bıçaklı saldırı gerçekleştirdiğine dair açıklama yapılmadı. Elde edilen bilgilere göre bıçaklı saldırgan yüzünden kesintiye uğrayan tren seferleri, yaralılara yapılan ilk müdahalenin ardından yeniden başlatıldı. Fransa İçişleri Bakanı Gerald Darmanin, olayın emniyet tarafından araştırıldığını duyurdu.