Sene başından bu yana pek çok farklı faktör çerçevesinde artmaya devam eden enflasyon, tüketicilerin bütçelerinde ciddi tahribatlar oluşmasına sebep oldu. Bu kapsamda günden güne zamlanan ürün ve hizmetlere sabit maaşları ile direnmeye çalışan tüketiciler, bankaların ek ödeme hizmetlerini yakın takibe aldı. 

Sıfırlanma noktasına gelen bütçeleri için destek arayışı içerisine giren tüketicilere birincil cevabı, bankalar verdi. Sene başından bu yana işletim politikaları kapsamında promosyon kampanyaları geliştiren bankalar, yeni dönemin en çok konuşulan sektörlerinden birisi arasında yer aldı. Güncellenen promosyon tutarları ile rekor seviyelere işaret eden bankalar hem emekliler hem de kamu çalışanları tarafından birer destek kapısı olarak görülmeye başlandı.

Sosyal Güvenlik Kurumu ile kamu bankaları arasında imzalanmış olan maaş ödemeleri protokolü kapsamında geliştirilen promosyon kampanyaları tek maaşlı emekli vatandaşların bütçelerine destek olmaya devam ederlerken kamu kurumları ile bankalar arasında imzalanan çalışan promosyonu sözleşmeleri de gündemde büyük yankı uyandırdı. Bu noktada kamu çalışanlarının yanı sıra özel sektör çalışanları için de promosyon kampanyalarının geçerli olup olmadığı merak konusu oldu. 

ÖZEL SEKTÖR ÇALIŞANLARINA PROMOSYON AÇIpromosyon-yarisi-devam-ediyor-ozel-sektor-calisanlari-icin-yeni-bir-detay-ortaya-cikti-top- (2)-1KLAMASI!

Sene başından bu yana gündeme düşen haberlere göre pek çok kamu kurumu bankalar ile promosyon sözleşmelerini yeniledi. On binlerce TL’lik maaş promosyonları yakından takip edilmeye devam edilirken özel sektör çalışanları için promosyon kampanyalarının geçerli olup olmadığı merak konusu oldu. Konuya ilişkin yapılan açıklamalara göre yasal olarak özel sektör çalışanları için bir promosyon düzenlemesinin bulunmadığı, promosyon ödemesinin tamamen işverenin inisiyatifinde olduğu bilgisi kaydedildi. 

SGK PROTOKOLÜ YENİLENECEK!

LGS'de 562 öğrenci tüm soruları doğru yanıtladı LGS'de 562 öğrenci tüm soruları doğru yanıtladı

Kamu bankaları Sosyal Güvenlik Kurumu ile imzalamış oldukları maaş protokolü sebebi ile sene başından bu yana promosyon tutarlarını güncellemeyerek 750 TL’lik üst limit ile bankacılık sektörünün en düşük promosyon hizmeti veren bankaları arasında yerlerini aldı. Yapılan resmi açıklamaya göre ise SGK maaş ödemeleri protokolünün 1 Kasım tarihinde güncelleneceği öğrenildi.