PTT'ye gidip başvurana 260 TL indirim anında elden verilecek! Hemen başvurmak için tıklayın - Türkiye'de milyonlarca vatandaş için destek ödemeleri duyurulmaya devam ediyor. Buna göre ise PTT'ye gidip başvuru yapan herkese 260 TL indirim yapılacak. Vatandaşlara sağlanacak olan bu ödemeler için detaylar duyurulurken PTT'ye gitmeleri durumunda faturalarda indirim yapılacağı belirtildi.

Kurban etini hemen yemeyin! İdeal süre belli oldu Kurban etini hemen yemeyin! İdeal süre belli oldu

Ülke genelinde yüz binlerce kişinin faydalanabileceği bu fatura desteği ile birlikte detaylar yakından takip ediliyor. Vatandaşlar kara kış desteği kapsamında devlet tarafından sağlanacak olan doğal gaz ve elektrik faturası desteğinden faydalanabilecek. Vatandaşlara aktarılacak olan bu destek ödemeleri için kişilerin TC kimlik numarası ve faturası ile birlikte PTT'ye gitmesi gerekiyor. Bu süreçte en yakın PTT il müdürlüğüne gidecek olan vatandaşlar 260 TL'yi cebine koyacak.

Ülke genelinde dar gelirli ailelere sağlanacak olan bu fatura yardımlarında devlet tarafından ihtiyaç sahibi haneler için de fatura desteği bulunulduğu açıklandı. Bu sebeple elektrik faturasıyla PTT şubesine gidecek olan vatandaşlar söz konusu destekten yararlanabilecek. Bunun dışında destek tutarları otomatik olarak fatura üzerinden tahsil edilerek nakit olarak verilmeyecek.

EN FAZLA 260 TL'YE KADAR DESTEK

Milyonlarca kişiye elektrik faturası desteği konusunda merakla araştırılmalar yapmaya devam ediyor. Vatandaşların elektrik faturası desteği alabilmek için detayları araştırdığı aktarılırken; bununla birlikte son elektrik zammının da eklenmesi ile birlikte evde yaşayan kişiye ve yaktığı kilovatsaate göre en düşük 130 TL'den 260 TL arasında destek ödemeleri sağlanıyor. İşte bakanlık tarafından duyurulan destek tutarlarına dair detaylar ise haberde yer ediniyor.

NE KADAR ÖDEME YAPILACAK?

  • 1-2 kişilik hanelere aylık 75 kilovatsaat (130 lira).
  • 3 kişilik hanelere aylık 100 kilovatsaat (173 lira).
  • 4 kişilik hanelere aylık 125 kilovatsaat (216 lira).
  • 5 ve daha fazla kişilik hanelere aylık 150 kilovatsaat (260 lira)

Yapılacak bu destek ödemelerinin ardından vatandaşlar her ay yüksek gelen faturalarını ödeme imkanına erişebilecek.