Futbol karşılaşmaları, senelerdir izleyiciler tarafından yakından takip edilen spor karşılaşmalarının başında gelmektedir. Lig ve takım fark etmeksizin futbol turnuvalarını seyretmekten zevk alan milyonlarca izleyici, takımlarda forma giyen futbolcular ile de resmen gönül bağı kurmuşlardır. Bu noktada adını futbol tarihine altın harfler ile yazdıran onlarca futbolcu bulunduğu bilinmektedir.

Son dönemlerde adından en çok söz ettiren futbolcular arasında yer alan başlıca isimler, Messi ve Ronaldo olarak öne çıkmaktadır. Kendi klasmanlarının bir numarası olarak gösterilen ve bu kapsamda futbol severleri dahi ikiye bölen Messi ve Ronaldo, sahada da kozlarını en centilmen şekilde paylaşmaktadır. Son olarak Katar’da düzenlenen Dünya Kupası karşılaşmaları ile dikkatleri üzerine çeken efsane futbolcular, bu sefer de transfer haberleri ile gündemi meşgul etmeye başladı.

Dünya Kupası’na gitmeden önce takımı ile yollarını ayıran ve bu hamlesi ile herkesi şaşkına çeviren Ronaldo, Portekiz’in turnuvaya erken veda etmesinin ardından gözyaşları içerisinde sahadan ayrılarak sevenlerini oldukça üzdü. Efsane futbolcunun hangi takıma transfer olacağına ilişkin birçok iddia ortaya atılırken Ronaldo’dan beklenmeyen bir hamle geldi ve ünlü futbolcu tercihini Suudi Arabistan’dan yana kullandı. 

37 yaşındaki efsane futbolcu Cristiano Ronaldo’nun Suudi Arabistan’ın Al Nassr takımına transfer olmasının ardından bu kez de diğer bir efsane Messi ile ilgili çarpıcı bir iddia ortaya atıldı. 

MESSI DE Mİ SUUDİ ARABİSTAN YOLCUSU?

Dünya Kupası'nın tarihi şaşırttı! Hangi takım, kaç kere şampiyon oldu? Dünya Kupası altından mı yapıldı? Dünya Kupası'nın tarihi şaşırttı! Hangi takım, kaç kere şampiyon oldu? Dünya Kupası altından mı yapıldı?

ronaldodan-sonra-messiye-de-rekor-transfer-ucreti-iddiasi

Ronaldo’nun 200 milyon euro karşılığında Al Nassr takımına transfer olmasının ardından Messi ile ilgili de yeni bir iddia ortaya atıldı. Gelen haberlere göre PSG ile sözleşmesi bitmek üzere olan Messi’ye Suudi Arabistan’ın Al Hilal takımından teklif götürüldüğü ileri sürüldü. Messi’nin sözleşmesini halen yenilememiş olması, iddiaları güçlendirdi. 

TRANSFER ÜCRETİ BELLİ OLDU!

Messi ile ilgili ortaya atılan iddialara göre Al Hilal kulübü ünlü futbolcuya 350 milyon euro teklif etti. İddiaların doğruluğu, merak konusu oldu.