Borcu olanlar dikkat, yapılandırma haberi pazartesi günü Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan gelecek! Borcu olanlar dikkat, yapılandırma haberi pazartesi günü Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan gelecek!

Tarihin tozlu sayfalarında kalmış olduğuna inanılan bir ideoloji sebebi ile senelerdir Ukrayna ile gergin bir ilişkiye sahip olan Rus hükümeti, geçtiğimiz yılın başında bu gerginliği tırmandırmaya ve Ukrayna hükümetini resmen taciz etmeye başladı. Tacizlerin sonunda 24 Şubat tarihinde resmen Ukrayna sınırlarını ihlal eden Rus ordusu, birçok ülkeden yaptırım kararı gelmesine rağmen savaş harekatından vazgeçmedi.

Bugün birçok büyük ekonominin direkt olarak sallantıda olmasına sebebiyet veren Rusya- Ukrayna savaşının halen devam ediyor olması, savaşın tarafları tarafından alınan kararların da yakından takip edilmesine yol açtı. Son dönemlerde iyiden iyiye kızışan hamleler sebebi ile her iki tarafta da askerler hayatlarını kaybederken Rusya’dan ordusunu güçlendireceğine inandığı yeni bir hamle daha geldi. Rusya Savunma Bakanlığı, yönetim tarafından verilmiş olan yeni kararı kamuoyu ile paylaştı. 

UKRAYNA BİRLİKLERİNİN BAŞINA YENİ BİR İSİM GELDİ!

rusya-savunma-bakanligi-ukrayna-birliklerinin-basina-yeni-bir-isim-atadi (2)

24 Şubat tarihinden bu yana devam eden Rusya- Ukrayna savaşı, tüm dünya tarafından yakından takip ediliyor. Savaşın piyasalara etkisi de halen etkili bir biçimde devam ederken Rusya tarafından önemli bir karar açıklaması geldi. Rusya Savunma Bakanlığı tarafından yayınlanmış olan açıklamada, Ukrayna birliklerinin başına yeni bir ismin getirilmiş olduğu belirtildi. 

Rusya Savunma Bakanlığı tarafından duyurulmuş olan yeni karara göre Ukrayna’da bulunan birlikleri komuta etmek üzere Genelkurmay Başkanı Valery Gerasimov’un birliklerin başına getirildiği bilgisi kaydedildi. 

YARDIMCILARI BELLİ OLDU!

Rusya Savunma Bakanlığı tarafından yapılmış olan resmi açıklamada Rus ordusunun komutasını güçlendirmek ve de Rus ordusunun birimleri arasındaki iletişimi artırmak amacı ile Genelkurmay Başkanı Valery Gerasimov’un Ukrayna birliklerinin başına getirilmiş olduğu bilgisi yer aldı. Ek olarak Gerasimov’un yardımcıları için de yeni kararlar alan bakanlık, yeni isimleri açıkladı. Rusya Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre Gerasimov’un yardımcılarından birinin Hava- Uzay Kuvvetleri Komutanı Sergey Surovikin, ikincisinin Kara Kuvvetleri Komutanı Oleg Salyukov ve üçüncüsünün de Genel Kurmay Başkanı Yardımcısı Aleksey Kim olacağı belirtildi.