Arabası olanlar buraya! ŞOK aktüel ürünlerinde arabanız için yok yok Arabası olanlar buraya! ŞOK aktüel ürünlerinde arabanız için yok yok

Yılın ilk 5 ayında Antalya'ya giden Rus turist sayısı 783 bin olarak açıklandı. Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Aleksey Yerhov turist sayısının bir önceki yıla kıyasla iki kat arttığını söyledi.

turkrus.com'un Noviye İzvestiya portalına dayandırdığı haberine göre, Antalya'da iki kişilik bir hafta tatilin ücreti yaklaşık 150 bin ile 200 bin ruble arasında değişiyor. Portalda, ücretin dolar bazında bin 800 ile 2 bin 400 dolar arasında değişmesine rağmen Rus turistlerin Türkiye'den vazgeçmediği ifadeleri yer aldı.

Portalda, Antalya'nın bazı ilçelerinin paket tur fiyatları da yer aldı. Alanya ilçesinde tatilin fiyatı ortalama 153 bin rubleyken; Belek'te 240 bin rubleye çıkıyor. Side ve Kemer bölgelerinde ise tatilin daha ucuza mâl olduğu ifade edildi.

Portal öte yandan online servisler aracılığıyla rezervasyonlarını bizzat gerçekleştiren turistlerin tatili daha ucuza çıkarabileceğine dikkat çekti. Sektör uzmanları daha ucuza tatil yapmak isteyen turistlere Türkiye'nin Antalya'ya kıyasla daha az bilinen beldelerine yönelme tavsiyesinde bulundu.