24 Şubat 2022 tarihinde başlayan ve son dönemlerde iyice şiddetlenen Rusya- Ukrayna savaşı, dünyanın gözü önünde devam ediyor. Birçok yaptırım uygulamasına rağmen savaş kararından vazgeçemeyen Putin’in yargılanmasını isteyen Alman hükümeti tepkilerini dile getirirken Ukrayna’nın pek çok bölgesine saldırılar da devam ediyor.

Savaşın büyük bir bölümünde başkent Kiev’i hedef alan ancak şehri düşüremeyince rotasını ülkenin doğusun çeviren Rus ordusu, son günlerde ciddi saldırılar ile Ukraynalıları tehdit etmeye başladı. Ülkenin doğu bölgesinde bulunan Donetsk bölgesine yakın bir konumda olan Soledar bölgesini günlerdir vuran Rus ordusu, bölgenin kontrolünü ele geçirdi. Bu durumu sevinç ile karşılayan ve Rus askerlerinin daha büyük galibiyetler alacağına inancının tam olduğunu ifade eden Putin, saldırıların devam edeceğini belirtti.

11 aydır devam eden Ukrayna savaşından son dakika gelişmeleri gelmeye devam ederken Ukrayna’nın orta bölgesinde bulunan Dnipro’da da saldırıların şiddetlendiği öğrenildi. Füze ile saldıran Rus ordusunun, bu kez sivilleri de hedef aldığı belirtildi.

SİVİLLERİ HEDEF ALDI!

rusyanin-fuze-saldirisi-sonucunda-kaybolan-24-kisi-araniyor

Rusya- Ukrayna savaşına dair edinilen son bilgilere göre Rus ordusu tarafından fırlatılan füzelerin ülkenin orta kesiminde yer alan Dnipro’yu hedef aldığı ve füzelerin sivillerin yaşadığı bir binayı vurduğu belirtildi. Hafta sonundan bu yana bina enkazının altında sivillere ulaşmaya çalışan Ukraynalı arama kurtarma ekipleri, 41 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı. Kayıp olan 24 kişinin ise halen arandığı belirtildi.

SGK'dan Ödeme Müjdesi Geldi! SSK, 4A, 4B, 4C ve EYT'lilere 25 Bin TL Toplu Nakit Para Verilecek... SGK'dan Ödeme Müjdesi Geldi! SSK, 4A, 4B, 4C ve EYT'lilere 25 Bin TL Toplu Nakit Para Verilecek...

“SAVAŞ SUÇU” OLARAK NİTELENDİRDİ!

Rus ordusu tarafından yapılan füze saldırılarına ilişkin açıklamalarda bulunan Ukrayna lider Vladimir Zelensky, saldırıyı “savaş suçu” olarak nitelendirdi ve açıklamasına şu ifadeler ile devam etti: “Bu savaş suçundan sorumlu olan herkes belirlenecek ve tek tek mahkeme karşısına çıkartılacak.”

Rusya’nın füze saldırılarına karşı bir açıklama da Romanya’dan geldi. Romanya Savunma Bakanlığı, Karadeniz kıyısında bulunan Gura Portitei’de Pantsir- S1 savunma sistemine ait bir füze parçasının yer aldığını ifade etti. Ülkede alarm verildi.