2022 yılı boyunca sağlık sektörü adına birçok yeni karara imza atan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, son olarak senenin sonlarına doğru bakanlık bünyesinde on binlerce kişinin istihdam edileceğini duyurmuştu. Yeni yıla girilmesi ile birlikte kamuoyunu sağlık sektörüne ilişkin bilgilendirmeye devam eden Bakan Koca, yeni dönemin yeni hizmetine ve hastane randevularına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Geçtiğimiz günlerde yapmış olduğu bir açıklamada ülke sınırlarımız içerisinde yaşayan milyonlarca engelli vatandaş için yeni bir hizmetin sunulmaya başlandığını bildiren Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabından yeni bir paylaşım yaptı. Daha önce uyarmış olduğu hastane randevuları konusunda son durumu paylaşan Bakan Koca, resmi verileri de kamuoyuna bildirdi.

HASTANE RANDEVULARI İLE İLGİLİ VERİLERİ PAYLAŞTI!

saglik-bakani-fahrettin-koca-hastane-randevulari-konusunda-bilgilendirdi (2)

Kalp sağlığınızı korumak için bu yiyeceklerden uzak durun! Kalp sağlığınızı korumak için bu yiyeceklerden uzak durun!

Geçtiğimiz haftalarda resmi Twitter hesabı üzerinden yapmış olduğu bir paylaşımda hastanelerden randevu alan ancak randevularına gitmeyen vatandaşlara seslenen Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bu tip hareketlerin sağlık hizmetlerinde aksamaya sebep olduğuna dikkat çekmişti. Daha önceden randevu alan ancak herhangi bir sebepten ötürü randevusuna gidemeyecek olan vatandaşları uyaran Bakan Koca, randevusuna gidemeyecek olanların mutlaka randevu iptali gerçekleştirmeleri gerektiğine değinmişti.

Bugün resmi Twitter hesabı üzerinden yeni bir paylaşım yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, daha önceden yapmış olduğu paylaşımda değinmiş olduğu hastane randevularına ilişkin yeni bilgiler verdi. Bakan Koca, paylaşımında şu ifadeleri kullandı: “İptal edilmediği halde gelinmeyen randevuların oranı, aralık ayının ilk 10 gününde yüzde 19,9’a kadar geriledi. 1- 10 Ocak tarihleri arasında bu oran yüzde 13,6’ya düştü. Hassasiyet gösterenlere teşekkür ediyorum. Azalan orana rağmen 1- 10 Ocak tarihleri arasında iptal edilmeden gelinmeyen randevuların sayısı ise 705 bin.”

ENGELLİ BİREYLERE ÖZEL YENİ HİZMET!

Geçtiğimiz günlerde yapmış olduğu başka bir açıklamada engelli bireylere seslenen Bakan Koca, Muğla, Kayseri, Erzurum ve Samsun illerinde “Engelsiz Acil Servis” başlığı altında yeni bir hizmetin başladığını ve hizmetin sene sonuna kadar 81 ile yayılacağını ifade etmişti.