Yeni dönemde gelişen olumsuz ekonomik faktörler karşısında aylık kazançları geçinmeye yetmeyen vatandaşlar, birçok sektörden gelen işten çıkarılma haberleri ile de karşı karşıya kaldı. Bu kapsamda kariyerlerini ve dolayısı ile de aylık kazançlarını garanti altına almak isteyen vatandaşlar, kamu kurum ve kuruluşları tarafından yayınlanan personel alımı ilanlarını yakın takibe aldı.

Sene başından bu yana eksik kadrolarını belirleyerek ilana çıkan birçok kamu kurum ve kuruluşu, bu süreç içerisinde personel istihdamlarını gerçekleştirdi. Yayınlanan ilanlar kapsamında istihdam edilemeyen adaylar, yeni ilanları yakın takibe aldı. Bu kapsamda geçtiğimiz aylarda bakanlık bünyesine on binlerce personelin dahil edileceğini duyuran Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, adayların arama motorlarında sıklık ile bakanlığın yeni ilanını sorgulamalarına yol açtı. 

Borcu olanlar dikkat, yapılandırma haberi pazartesi günü Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan gelecek! Borcu olanlar dikkat, yapılandırma haberi pazartesi günü Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan gelecek!

Sağlık Bakanlığı bünyesinde çalışmak isteyen binlerce aday, Bakan Fahrettin Koca’nın açıklamalarına istinaden yeni bir personel alımı ilanının yayınlanıp yayınlanmadığını araştırmaya devam ediyorlar. 

BAKAN FAHRETTİN KOCA DUYURMUŞTU!

saglik-bakanligi-85-bin-personel-alacak-kadrolar-ne-zaman-aciklanacak-basvuru-sartlari-nele (2)

Geçtiğimiz aylarda bakanlık çalışmalarına ilişkin önemli açıklamalara imza atan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yeni dönemde personel istihdamının da yapılacağının müjdesini vermişti. Yapmış olduğu açıklama ile binlerce vatandaşın umutlanmasını sağlayan Bakan Koca, şu ifadeleri kullanmıştı: “Toplamda 85 bin kişilik atama bu yıl içerisinde gerçekleştirilecek. Bu, bu zamana kadar ilan edilmiş olan en büyük alım olacak. Alımları, kademeli olarak bu yıl içerisinde yapacağız. Sıra ile gruplar halinde gerçekleşecek. Sabırlı olursak yıl sonu itibari ile aramızda yeni arkadaşlar göreceğiz.”

“DAHA İYİ HİZMET VERECEKLER!”

Açıklamasının devamında 32 bin polikliniğin bulunduğunu bildiren Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yapılacak olan 85 bin kişilik alım sayesinde hekimlerin sekreterlik işlerini yapmaktan kurtulacaklarına ve böylelikle de hastalarına daha iyi odaklanarak daha iyi hizmet vereceklerine dikkat çekti. 

Sene sonuna yaklaşıldığı şu günlerde bakanlıktan halen bir alım ilanının gelmemesi kafaları kurcalarken yine da alımların ocak ayından önce gerçekleştirileceği tahmin edilmeye devam ediliyor.