Formula 1 Dünya Şampiyonası kapsamında sezonun 20. mücadelesi Meksika’da gerçekleştirildi. Formula 1 Dünya Şampyonası’nın 20. ayağı olan Meksika Grand Prix’inde ‘’Uçan Hollandalı’’ yeni bir rekora imza atarak F1 tarihine geçmeyi başardı. 

Red Bull takımının Hollandalı başarılı pilotu Max Verstappen birinci olurken, aynı zamanda F1 sezonunda en çok yarış kazanan isim olarak efsane isimleri geride bıraktı. Formula 1 tutkunlarının dikkatini çeken isim, kırdığı rekorlarla gündemde ilk sıralara yükselmeyi başardı. 

SCHUMACHER VE VETTEL’İN GERİDE BIRAKTI! 

Başarılı futbolcu Messi'nin eşi Antonela Roccuzzo, kendisine hayran bıraktı! Böyle hanımcılık görülmedi! Başarılı futbolcu Messi'nin eşi Antonela Roccuzzo, kendisine hayran bıraktı! Böyle hanımcılık görülmedi!

sampiyonaya-damgasini-vurdu-ucan-hollandali-formula-1-tarihine-gecti-schumacher-ve-vettelin (2)

Red Bull takımının başarılı ismi Hollandalı pilot, sezonun 20’inci mücadelesi kapsamında büyük bir başarıya imza attı. Meksika’nın başkenti Meksiko’daki 4.3 kilometre uzunluktaki Hermanos Rodriguez Pisti’nde 71. tur üzerinde yapılan yarışta Max Verstappen öne çıka isim oldu. 

25 yaşındaki genç pilot Verstappen, F1’in efsane pilotlarından Micheal Schumacher ve Sebastian Vettel’in paylaştıkları rekoru kırmayı başardı. F1 sezonunda en fazla yarış kazanan pilot olarak F1 tarihine adını altın harflerle yazdırmayı başardı. 

SEZONUN 14’ÜNCÜ ŞAMPİYONLUĞUNU KAZANDI!

Red Bull takımı ile kariyerine devam eden Max Verstappen, starttan itibaren kontrol altında sürdürdüğü yarışı birincilikte sonlandırdı. Meksika Grand Prix’inde gerçekleştirilen yarış kapsamında sezonun 14’üncü şampiyonluğunu kazanana Verstappen, kariyerinin ise 34’üncü şampiyonluğunu kazanarak rekora imza attı. 

HAMİLTON İKİNCİ SIRAYA YERLEŞTİ!

Meksika Grand Prix’inde yarışa damgasını vuran ve birinciliği kazanan Max Verstappen’in ardından 15.1 saniye geriden gelen Lewis Hamilton 2’inci sıraya yerleşti. Verstappen’in takım arkadaşı Sergio Perez ise 18.1 saniye geriden gelerek 3’üncü sıraya yerleşti. 

2022 sezonunda pilotlar arasında Verstappen, takımlar arasında ise Red Bull takımı şampiyonluğu garantilediği sezonun 21’inci yarışı Brezilya Grand Prix’inde 13 Kasım’da düzenlenecek. Formula 1 Dünya Şampiyonası kapsamında heyecan tüm hızıyla devam ederken yarışlara damgasını vuran isim Max Verstappen ise kırdığı rekorlar ile dikkat çekiyor.