Giderek değişen dünya düzeni, teknoloji şirketlerinin akıllı ürün tasarımları sayesinde tüketicilerin alışkanlıklarını da değiştirdi. Gündelik hayatın her alanında aktif olarak kullanılmaya başlanana ve artık konuşma- mesajlaşma gibi özellikleri ikinci plana atılarak diğer faydaları ile öne çıkan akıllı telefonlar, üretici firmalar arasında ki rekabeti de körükledi. 

Geniş güvenlik önlemlerine sahip olan akıllı telefonları ile senelerdir sektörde lider konumunda olan Apple, diğer akıllı cihaz üreticisi firmalar tarafından yakından takip edilmeye devam edilirken geçtiğimiz günlerde 1 yıldır iPhone kullandığını açıklayan Xiaomi CEO’su da akıllı cihaz üreticisi firmaların Apple ürünlerini örnek aldıklarını gözler önüne sermiş oldu. 

Instagram’da şaşırtacak yenilikler için hazırlıklar başladı! Instagram’da şaşırtacak yenilikler için hazırlıklar başladı!

Apple ile rekabet edebilmek ve bu kapsamda da pazar paylarını artırabilmek adına son dönemlerde geliştirdikleri akıllı cihazlarda değişikliğe gittikleri gözlenen birçok firmadan sonra Güney Kore’nin teknolojik devlerinden Samsung’dan da benzer bir adım geldi. Daha çok kazanç oranlarını artırma konuları ile gündeme gelen Samsung’un strateji değişikliği kararı aldığı öğrenilirken başkan yardımcısından gelen açıklama da firmanın bundan sonra atacak olduğu adımlar konusunda ipucu vermiş oldu. 

STRATEJİ DEĞİŞİKLİĞİNİ RESMEN AÇIKLADI!

samsungdan-strateji-degisikligi-karari-maliyet-dusurmeye-onem-verilmeyecek-apple-ile-rekabe (2)

Senelerdir teknoloji sektöründe hizmet veren ve hem ülkemizde hem de diğer dünya ülkelerinde sıklık ile tercih edilen markalar arasında yer alan Samsung, yeni dönemde Apple ile mücadele edebilmek adına yeni adımlar atma kararı aldı. Firmanın strateji değiştirme kararı aldığı bilinirken geçtiğimiz günlerde cihaz deneyimi bölümü ile gerçekleştirilmiş olan bir yönetici toplantısında söz alan Başkan Yardımcısı Han Jong- hee önemli bir açıklamada bulundu. 

Son toplantıda strateji değişikliği kararı alan Samsung, Başkan Yardımcısı Hang Jong- hee’nin açıklaması ile gündeme geldi. Yetkili isim şu ifadeleri kullandı: “Maliyet düşürme konusuna takılmadan, akıllı telefonların rekabet güçlerini artırmanın yollarını düşünmeliyiz.”

İLK ADIMLAR ATILDI!

2023 yılına girilmesi ile birlikte yeni stratejiye uygun adımlar atacağı tahmin edilen Samsung sektörde dikkat ile takip edilirken Galaxy S23 serisinde Qualcomm’un çekirdek hızı artırılmış olan Snapdragon 8 Gen 2 yongasının bulunacağı tahmin ediliyor. Henüz resmen açıklanmamış olsa da bu durumun rekabeti artırma yolunda değiştirilmiş olan stratejinin ilk adımı olduğu düşünülüyor.