Özellikle pandemi ile birlikte sıklık ile tercih edilen dijital platformlardan birisi olan Amazon, son dönemlerde pazar payını giderek arttıran başlıca teknoloji şirketlerinin arasında yer aldı. Rekabetin yoğun olduğu sektörde kaliteli hizmetleri ve diğer uygulamaları ile dikkat çeken Amazon, bu kez de kurucusu Jeff Bezos tarafından yapılan açıklamalar ile gündeme geldi. 

Borcu olanlar dikkat, yapılandırma haberi pazartesi günü Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan gelecek! Borcu olanlar dikkat, yapılandırma haberi pazartesi günü Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan gelecek!

Geçtiğimiz günlerde Amerika merkezli kanallardan olan CNN’e özel bir röportaj veren Amazon’un kurucusu Jeff Bezos, açıklamaları ile resmen gündemi salladı. Sahip olduğu 124 milyar dolarlık servete ilişkin açıklamalarda bulunan Bezos, servetinin büyük bir kısmını bağışlamaya karar verdiğini belirtti. Yüklü servetine rağmen yardım kurumlarına yeterince nakdi desteği vermemesi sebebi ile oldukça eleştirilen Bezos, bu açıklaması ile gündemi adeta salladı.

RÖPORTAJ ESNASINDA AÇIKLADI!

sayili-zenginlerden-amazonun-kurucusu-jeff-bezos-servetini-bagislayacagini-acikladi-metodol

Eski gazeteci olan kız arkadaşı Lauren Sanchez ile birlikte evinde CNN’den Chloe Melas ve ekibini ağırlayan Amazon’un kurucusu Jeff Bezos, samimi açıklamalarda bulundu. Melas’ın sormuş olduğu “servetinizin çoğunu bağışlamayı düşünüyor musunuz?” sorusuna verdiği yanıt ile herkesi şaşırtan Bezos, bağış planlarına ilişkin ayrıntıları da paylaştı.

124 milyar dolarlık bir servete sahip olan ve bu tutarın büyük bir kısmını bağışlamayı düşündüğünü ifade eden Jeff Bezos, bağış işleri konusunda titiz hareket edeceğini ve buna bağlı olarak da bir metodoloji oluşturacağını belirtti. Doğrudan bir hayır kurumuna bağış yapmaktansa bir işletme kurma gibi bir düşüncesi olduğunu ifade eden Bezos, Amazon’da uyguladığı stratejinin hayır işleri için de geçerli olacağını belirtti. Amazon’u kurarken çok çalıştıklarını ve çalışkan bir ekibinin olduğunu belirtti Bezos, “hayır işi ve işletme benzer şeyler” ifadelerini kullandı.

EKİP DETAYINA DİKKAT ÇEKTİ!

Hayır işlerini etkisiz bir biçimde yapmanın birçok yolu olduğunu belirten Bezos, bu iş için ekipte harika insanların olması zorunluluğuna da dikkat çekti.