Yerli ve milli imkanlar ile geliştirilmiş oldukları her fırsatta vurgulanan ve Libya ile Azerbaycan’dan sonra Ukrayna’da devam eden savaşta da yeteneklerini ortaya koymuş olan İHA ve SİHA’lar, geçtiğimiz günlerde DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan tarafından eleştirildi. Katılmış olduğu bir programda İHA ve SİHA’ları hedef alan açıklamalarda bulunan Babacan, devletin tüm imkanlarının tek bir şirkete aktarıldığını ileri sürerek Baykar Teknoloji’ye sert çıktı.

Babacan’ın İHA ve SİHA’lara yönelik açıklamalarının ardından Baykar Teknoloji’nin CEO’su Haluk Bayraktar Twitter hesabı üzerinden yaptığı bir paylaşım ile Babacan’a yanıt verdi ve Babacan’ı özür dilemeye davet etti. Babacan’ın sözleri halen gündemde yer almaya devam ederken Baykar Teknoloji’nin lideri Selçuk Bayraktar’dan da konuya ilişkin yeni bir paylaşım geldi.

YENİ TWITTER PAYLAŞIMI DİKKAT ÇEKTİ!

selcuk-bayraktar-babacana-imada-bulundu (2)

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın İHA ve SİHA’ya yönelik kurmuş olduğu cümlelerin hemen ardından Twitter hesabı üzerinden bir paylaşım yaparak ağır bir yanıt veren Selçuk Bayraktar, yeni bir paylaşım daha yayınladı. Bayraktar, yeni paylaşımında şu ifadeleri kullandı: “Biz ekibinizi maddiyat ile mühendislik güdüleri ile motive etmiyoruz. Biz, birlikte ülkemizin yarınlarını inşa ediyoruz.”

Tereyağı 129 TL’ye, sucuklar 62,50 TL’ye, peynirler 19,50 TL’ye düştü! İşte 24 Ocak BİM indirimleri Tereyağı 129 TL’ye, sucuklar 62,50 TL’ye, peynirler 19,50 TL’ye düştü! İşte 24 Ocak BİM indirimleri

“TÜRKİYE’YE GERİ DÖNER MİYDİNİZ?”

Daha önce Gazeteci Candaş Tolga Işık’ın sunduğu bir programa katılan Selçuk Bayraktar, Işık’ın sormuş olduğu “Babanız Özdemir Bey olmasaydı, Baykar sizin olmasaydı, bu hikaye böyle olmasaydı, siz yine de Türkiye’ye geri döner miydiniz?” sorusuna şu şekilde yanıt vermişti: “Kendi ülkemizi için bunları geliştiriyor olmamız kadar ulvi bir şey yok. Yani evet maddiyat olabilir. Kendinizi mühendis olarak da en iyi şekilde motive edebilirsiniz ancak bu işin bir de manevi kısmı var. Bizim ülkeye borcumuz yok mu? Bizim ülkemize karşı bir vazifemiz yok mu? Böyle bir çalışma yapacak isem evvela kendi ülkem için yapacağım. Üstüne üstlük ülkemin başı bu kadar dertte iken.”