Türkiye’de dolar/TL paritesi ile ilgili en dikkat çeken yorum ve iddialarda bulunan isimlerin başında ünlü ekonomist Selçuk Geçer geliyor. Uzun bir süredir dolar kurundaki tırmanışın devam edeceğini söyleyerek vatandaşları uyaran Geçer, yine çarpıcı bir iddia ortaya attı. Merkez Bankası’nın ekim ayı PPK toplantısı sonucu açıkladığı faiz indirimi kararını yorumlayan Selçuk Geçer’in dolar kurundaki rekor tahmini korkuttu.

Aralık Ayında Dolar Kaç TL Olacak?

Sosyal medya hesabından Türkiye’nin ekonomik durumu ve dolar kuru hakkında değerlendirmeler yapan Selçuk Geçer büyük ilgi görüyor. Geniş bir takipçi kitlesi bulunan ünlü ekonomist, son yayınında Merkez Bankası’nın ekim ayı faiz kararını değerlendirdi. Beklentiler 100 baz puan faiz indirimi olmasına rağmen Merkez Bankası’nın 150 baz puan indirim yapması dikkatlerden kaçmadı. Bunun üzerine dolar kurundaki yükselişin devam edeceğini ifade eden Selçuk Geçer, aralık ayında dolar/TL paritesinde 20 liraların görülebileceğini söyledi. 

Merkez Bankası Faiz Kararını Yorumladı

BİM indirimleri başladı: 5 kilosunu 99 TL'ye düşürdü BİM indirimleri başladı: 5 kilosunu 99 TL'ye düşürdü

selcuk-gecerin-aralik-ayi-dolar-kuru-tahmini-korkuttu-dolar-borcu-olanlara-son-uyari (2)

Dolar/TL kuruyla ilgili yüksek tahminler vermesiyle adından söz ettiren Selçuk Geçer, yine tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Merkez Bankası’nın Ekim ayı PPK toplantısında aldığı 150 baz puanlık faiz kararını yorumlayan Geçer şunları söyledi: “Merkez Bankası beklenti anketindeki hedefler gerçekçi değil ama onlar da yıl sonuna yakın yüksek dolar kurunu konuşmaya devam ederler.” Ünlü ekonomist dolar kurunda aralık ayında keskin bir yükseliş grafiği görüleceğini söylerken dolar borcu olanları son kez uyardı.

Dolar Borcunuzu Hemen Kapatın Uyarısı

Uzun bir süredir dolar kurunda sert rüzgarların eseceğini iddia eden Selçuk Geçer, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada uyarılarda bulundu. Elinde dolar tutanları ve dolar borcu olanları uyaran ekonomist aralık ayında 20 TL’li seviyeleri beklediğini söyledi. Bu yüzden dolar kurundaki yükseliş hız kazanabileceğini belirten Geçer, dolar borcu olanların şimdiden borçlarını kapatmalarını tavsiye etti.