Türkiye’de uzun süredir gündemde ilk sırada yerin alan EYT’nin yanı sıra emeklilikte yaş şartının dışında prime takılan kişilerin sayısı da oldukça fazla. Tüm şartları sağlamalarına rağmen prim borçları nedeniyle emekli olamayanlar için de çözümler gelmeye devam ediyor. 

SGK prim borcunu ödemek için Denizbank üzerinden emekli olmak isteyenlere kredi verilecek. Hem emekliliğe hak kazanmak hem de 3 ay sonra ödemeye başlamak için cazip oranlar sunuluyor. 31 Aralık 2022 son başvuru tarihi olarak belirlendi. 

EMEKLİ OLMAK İSTEYENLERE ÖZEL KREDİ 

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) kapsamında prim borcu olanların emeklilik süreçleri uzamaktadır. SGK prim borunu ödemek ve emekliliğe hak kazanmak isteyen kişiler ise uygun finansman seçeneklerinden yararlanarak bu haktan yararlanmaya hemen başlayabilirler.

Denizbank’ın avantajlı oranlarla sunulan Emekli Olmak İsteyenlere Özel Kredi kampanyası kapsamında, avantajlı faiz oranları, 36 aya kadar vade seçenekleri, ilk 3 ay ödemesiz imkanı gibi ayrıcalıklar da sunulacak.

KEFİL ŞARTI ARANMIYOR!

sgk-prim-borclari-olanlar-icin-31-aralik-son-tarih-emekli-olmak-isteyenlere-ozel-kredi-ile (2)

SGK prim borçlarını ödeyerek emekli olmak isteyenler için avantajlı kredi oranları ve geri ödeme seçeneklerinin yanı sıra kefilsiz olarak kredi kullanma avantajları da sunuluyor. Bu kapsamda tercih edeceğiniz kredi kapsamında 36 aya kadar vade seçeneklerinden de yararlanma avantajları sunulacak. 

31 ARALIK 2022 SON BAŞVURU TARİHİ!

4A 4B 4C BAĞKUR Memur SSK EYT emeklilerine müjde! 31 Ağustos tarihine kadar 10.000 TL ek ödeme hesaba yatacak 4A 4B 4C BAĞKUR Memur SSK EYT emeklilerine müjde! 31 Ağustos tarihine kadar 10.000 TL ek ödeme hesaba yatacak

Denizbank tarafından emekli olmak isteyenlere özel sunulan kredi fırsatı kapsamında, SGK prim borçlarını ödemek isteyenler için 24 Mart – 31 Arlık 2022 tarihleri arasında söz konusu kredi kullandırılacak. Kredi kapsamında yapılan örnek hesaplama tablosunda ise 10.000 TL kredi için 36 ay vadede yüzde 2,11 faiz oranları ve aylık 426,62 TL taksit oranları belirlenmiştir. Kredi miktarına ve vadelere göre oranlar değişiklik gösterebilir. 

Bireysel kredi başvuru formu, nüfus cüzdanı, gelir belgesi, son altı aya ait resmi fatura ve SGK prim borcu yazısı ile Denizbank’a başvuru yapılabilmektedir.