Kusursuz bir cilde sahip olmak çoğunluk ile kadınların istekleri arasında yer alıyormuş gibi gözükse de aynaya bakınca mutlu olmak isteyen erkekler de kusursuz bir cilde sahip olmanın yollarını aramaktalardır. Özellikle ergenlik dönemi itibari ile ortaya çıkan ve bazı cilt tiplerine resmen yerleşen sivilceler, kusursuz bir cilde sahip olma isteğinin önünde duran en büyük engellerden birisi olarak ele alınmaktadır. 

Gözenekleri ile problemler yaşayan ve bu konunun çözümü için de birbirinden farklı kozmetik ürüne başvurarak bilmeden cildini daha da sorunlu bir hale getiren birçok vatandaş, çareyi cildiye doktorlarına gitmekte ve çoğunluk ile başvurulan kortizon tedavilerinden medet ummaktalardır. 

Kortizonun bir hormon olması ve cildi düzeltirken bazı vücut dengelerinin şaşmasına sebebiyet vermesi ise bireylerde farklı problemlerin ortaya çıkmasına sebep olabilmektedir. Bu noktada devreye giren alternatif tıp uzmanları, sivilce problemlerinin doğal yöntemler ile de tedavi edilebileceğini belirtmiş ve buna ilişkin yapmış oldukları araştırmaları gözler önüne sermişlerdir. 

ÇAY AĞACI YAĞI İLE SİVİLCE OLUŞUMUNA SON!

sivilce-sorunu-yasayanlar-dikkat-ilacsiz-tedavi-mumkun-3-dogal-yag-ile-kisa-surede-puruzsuz (2)

Neye ihtiyacınız olduğunu anlamak için cilt bakım rutininizi belirlemeden mutlaka okuyun! Neye ihtiyacınız olduğunu anlamak için cilt bakım rutininizi belirlemeden mutlaka okuyun!

Birçok farklı tarifte kullanılan çay ağacı yağının, sivilce ve akne oluşumuna karşı aktif olarak rol oynadığı bildirildi. Antiseptik ve antienflamatuvar özellikleri sayesinde sivilce oluşumuna neden olan bakterileri öldüren çay ağacı yağının, az bir miktarda doğrudan sivilcenin üzerine sürülmesinin direkt olarak etkisini gösterdiğini belirten uzmanlar, cildin kurumasının engellenmesi için de nemlendirilmesi gerektiğine dikkat çekti. 

YALNIZCA SAÇINIZ DEĞİL CİLDİNİZ DE BİBERİYE İLE PARLAYACAK!

Saç bakım kürlerinde sıklık ile kullanılan yağ çeşitlerinden birisi olan biberiye yağının, cilt sağlığı üzerinde de olumlu etkilere sahip olduğu bildirildi. Cildin yağ üretimini azaltan ve antienflamatuvar özelliği sayesinde de sivilce ve akne oluşumunu önlediği belirtilen biberiye yağının, cildi daha parlak bir görüme kavuşturduğu da uzmanlardan gelen bilgiler arasında yer aldı.

CİLT BAKIM RUTİNİNİZE EKLEYECEĞİNİZ BUHUR YAĞI MUCİZESİ!

Kimyasal içerikli bakım yağlarının ciltte geri dönüşü olmayan sorunlara sebep olabileceği, bilim insanları tarafından kanıtlandı. Bu kapsamda cilt bakım rutinleri olan bireylere seslenen uzmanlar, koyu renkleri solduran, sivilce ve akne oluşumunu önleyen buhur yağının, ilgili bakım rutinlerine mutlaka dahil edilmesi gerektiğine işaret etti.