Geçtiğimiz hafta açıklama yapan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin hem asgari ücret konusuna hem de EYT’ye ilişkin önemli bilgiler vermişti. Aralık ayının ilk haftası itibari ile EYT yasa tasarısının Meclis’e sunulacağın öngörüldüğünü belirten Bakan Bilgin, Asgari Ücret Komisyonu üyelerinin de 7- 8 ve 9 Aralık tarihlerinde bir araya geleceklerini ve sonrasında yapılacak olan bir toplantı neticesinde yeni asgari ücretin ilan edileceğini ifade etmişti.

Bakan Bilgin’in asgari ücrete ilişkin vermiş olduğu bilgilerden sonra uzmanlardan gelen asgari ücret tahminleri sıklaşmaya başladı. Yeni dönemde enflasyon üstü maaş artışı yapılacağına kesin göz ile bakan uzmanlar tüketiciler tarafından yakından takip edilirken konuya ilişkin bir açıklama da Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici’den geldi. Destici, katılmış olduğu bir etkinlikte basın mensuplarının sorularını yanıtladı. 

ASGARİ ÜCRET BEKLENTİSİNİ DUYURDU!

siyasi-parti-lideri-asgari-ucret-zammini-acikca-duyurdu-yuzde-20lk-refah-payi-ile-o-tutara-

Geçtiğimiz günlerde Alperen Ocakları’nın Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Yerleşkesi’nde oluşturmuş oldukları aşevi ve sosyal tesisin açılış törenine katılan Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, açılış öncesinde basın mensupları ile bir araya geldi. Kendisine yönlendirilen soruları yanıtlayan Destici, asgari ücret zammı konusuna da değindi. 

Gündemden düşmeyen asgari ücret tartışmalarına ilişkin açıklama yapan Destici, şu ifadeleri kullandı: “Kasım ayı enflasyonu açıklandıktan ve aralık ayı enflasyonu görüldükten sonra tahmin ediyorum ki 6 aylık enflasyonun üzerine yüzde 15 ile yüzde 20 arasında bir refah payı eklenerek yeni asgari ücret açıklanacak. Ben artışın yüzde 40 ile yüzde 50 arasında yapılmasının doğru olacağını ve açıklamanın da bu yönde olacağını tahmin ediyorum.”

Vakıfbank, 3+1 dubleks dair için 373 bin TL istiyor! Vakıfbank, 3+1 dubleks dair için 373 bin TL istiyor!

UZMAN İSİM DE AYNI TAHMİNİ YAPMIŞTI!

Geçtiğimiz günlerde asgari ücrete ilişkin açıklamalarda bulunan bir diğer isim olan Sosyal Güvenlik Uzmanı Özgür Erdursun da asgari ücrete yüzde 50 oranında zam yapılacağını ve yeni tutarın 8 bin 250 TL olarak açıklanacağını düşündüğünü belirtmişti.