Bu programla birlikte şartları karşılayan vatandaşlara asgari ücret düzeyinde ödeme yapılacak. Ekonomik olarak zor bir dönemden geçen vatandaşlara işe başlama yardımı desteği sağlanacak. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı farklı kalemler altında işsiz vatandaşlara nakli destekler sağlıyor. Bu destekler sayesinde ihtiyaç sahibi kişiler gelir düzeyini arttırma fırsatı sağlıyorlar. 4.400 TL'lik verilen işe başlama desteği ödemesi de bunlardan bir tanesi. İşe başlama yardımı detayları çok araştırılıyor. İşte merak edilen her şey...

Kredi kartı olanlara müjde! Başvuranlar parasını alacak Kredi kartı olanlara müjde! Başvuranlar parasını alacak

İşe Başlama Yardımı Kimlere Verilir?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının sağlamış olduğu işe başlama yardımından herkes yararlanamıyor. Yardımdan yararlanmak için bazı kriterleri taşıyor olmak gerekiyor. İşe başlama yardımı almak isteyenler bakanlık tarafından düzenlenen sosyal yardım ödemesini alan bir aileye mensup olmalıdır. Bu kişilere 18 ile 55 yaş arasında olmaları şartıyla yılda bir ödeme yapılmaktadır.

İŞKUR Vasıtası İle Ödemeler Yapılıyor

Bakanlık tarafından işe başlama yardımı almak isteyenler sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarına başvuru yapmalıdır. İŞKUR şubelerine yönlendirilenler İŞKUR'dan kişisel durumlarına yaşadıkları yer ve mesleklerine uygun olarak iş bulma imkanı oluşturuluyor. Sosyal yardımdan yararlanmak isteyenler işverenlerle kendilerine yönlendirilen iş ilanları kapsamında görüşme sağlayabiliyorlar. İşverenle anlaşma yapıldığında bakanlık bu kişilere işe başlama yardımı olarak 4.404 TL ödeme veriyor. Bu ödeme yalnızca bir defa yararlanabileceğiniz bir destek ödemesidir.