2022 yılına ekonomik anlamda dezavantajlı giren Türkiye ekonomisi, şimdiye kadar yürütülen çalışmalar neticesinde halkın hiçbir kesimini enflasyona ezdirmemek amacı ile önemli adımlar attı. Özellikle Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından alınan ve Meclis’e sunularak yasalaşan yeni kararlar, vatandaşları büyük ölçüde rahatlattı. 

Yeni dönemin başlaması ile birlikte bakanlığın birçok farklı alanda çalışmalar yürütecek olduğunu açıklayan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, son dönemlerde vatandaşlar tarafından yakından takip edilen yetkili isimlerden birisi oldu. Önce milyonlarca memuru ve memur emeklisini yakından ilgilendiren 3600 ek gösterge için çalışmalar başlatan şimdi ise senelerdir vatandaşların mağduriyetlerine sebep olan EYT yasası için son düzenlemeleri yapan Bakan Bilgin, geçtiğimiz günlerde de sözleşmeli personeller için önemli açıklamalar yaptı. 

Kamuda bundan sonra tek tip kadronun olması için çalışmalar yürüttüklerini ifade eden Bakan Bilgin, binlerce çalışanın yüzünü güldürdü. Yürütülen çalışmalar dün akşam bir sonuca bağlandı. Düzenlenen kasım ayı kabine toplantısından sonra kameraların karşısına geçen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kamuda 3 yılını doldurmuş olan sözleşmeli personellere 1 yıllık aday memurluk döneminden sonra kadro hakkının tanımlanacağını müjdeledi. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamaları binlerce vatandaşı ve ailelerini sevindirirken süreçte ismi geçen Memur- Sen Genel Başkanı Ali Yalçın da Twitter hesabından konuya ilişkin önemli paylaşımlarda bulundu. 

Borcu olanlar dikkat, yapılandırma haberi pazartesi günü Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan gelecek! Borcu olanlar dikkat, yapılandırma haberi pazartesi günü Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan gelecek!

SENDİKA BAŞKANINDAN TEŞEKKÜR!

sozlesmeli-personellere-kamuda-kadro-hakki-verildi-memur-sen-genel-baskani-yalcin-kararin-a

Sözleşmeli personellere kadro hakkının verilmesinin ardından Twitter hesabı üzerinden bir paylaşım yapan Memur- Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, şu ifadeleri kullandı: “Yakın zaman içerisinde Meclis’e gelecek olan çalışma ile birlikte tıpkı 2011 ve 2013 yıllında olduğu gibi sürecin tamamında gösterdiğimiz çaba ve katkılarımız ile 424 bin sözleşmeli personel kadro ile buluşacaktır. Böylelikle kamuda süresiz sözleşmeli olarak belirli dönemlerde kadroya geçirilme beklentisi son bulacak ve süresini tamamlamış olan 227 bin sözleşmeli personel doğrudan kadro haklarına kavuşacaklardır. Bu önemli adımı atan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Vedat Bilgin’e teşekkür ederiz.”

AVANTAJLARINI SIRALADI!

Kadro hakkının tanımlanmasına ilişkin açıklamalarına devam eden Yalçın, şu ifadeleri kullandı: “Kadroya geçiş ile birlikte özellikle belediyelerde iş güvencesine dair yapılan tartışmalar büyük oranda azalacak, görevde unvan değişikliği ve yükselme sınavlarına girilebilecek, aile bütünlüğü kaygıları son bulacak, izin hakları iyileşecek be böylelikle de çalışma barışı sağlanmış olacaktır.”