Ekonomi piyasalarında yaşanan olumsuz gelişmeler ve diğer olumsuz faktörler çerçevesinde bir süredir durmadan artmaya devam eden ve yalnızca ülkemizin değil tüm dünya ülkelerinin en büyük problemlerinden birisi haline dönüşen enflasyon, gündelik hayat şartlarının da ağırlaşmasına sebep oldu. Geçtiğimiz yılın aralık ayında rekor seviyelere yükselen para piyasaları ve altın piyasası sebebi ile hali hazırda zamlı fiyatlardan satışa sunulan tüm hizmetler ve hizmet ürünleri, yeni dönemde enflasyonun da etkisi ile tüketicilerin bütçelerini yormaya devam ediyor. 

2022 yılına girilmesi ile birlikte piyasaların kontrol altına alınabileceğini ve dolayısı ile de pahalı olan hayat şartlarının bir nebze de olsa hafifletilebileceğini umut eden tüketiciler, yeni yıla girilmesi ile birlikte açıklanan yeni zamlardan sonra büyük bir hayal kırıklığı yaşadı. Rusya- Ukrayna savaşının başlaması, FED yetkililerinin faiz artırımı kararları almaları ve daha pek çok faktör çerçevesinde durmadan zamlanan ürünler, mevcut bütçelerin sıfırlanmasına ve hükümet yetkililerinin maaş iyileştirmelerine işaret etmelerine yol açtı. 

Ağırlaşan ekonomik şartlar kapsamında tarihte ilk kez ara zam ile duyurulan asgari ücret, temmuz ayında yüzde 30’luk artış ile 5 bin 500 TL’ye yükseltildi. Vatandaşların ceplerinin kısa bir süreliğine de olsa rahatlamasını sağlayan bu gelişme, artmaya devam eden enflasyon karşısında geçerliliğini yitirdi. Şu sıralar herkes gözünü ocak ayı zamlarına dikmişken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan, düşük maaşlı stajyerlere de müjde geldi. 

YENİ STAJYER MAAŞINI AÇIKLADI!

staj-yapacak-ogrencilerin-dikkatine-cumhurbaskani-erdogan-duyurdu-2023te-stajyer-maaslari-a-1

Eğitimini aldıkları bölümler gereğince zorunlu staj programlarına dahil edilen öğrenciler, şimdiye kadar asgari ücretin yüzde 30’u karşılığında çalışıyorlardı. Bu durumun yeni yıl ile birlikte değişeceğine işaret eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, stajyer maaşının 2023 yılında asgari ücret düzeyine çekileceğini müjdeledi. 

BAŞVURULAR BAŞLADI!

4A 4B 4C BAĞKUR Memur SSK EYT emeklilerine müjde! 31 Ağustos tarihine kadar 10.000 TL ek ödeme hesaba yatacak 4A 4B 4C BAĞKUR Memur SSK EYT emeklilerine müjde! 31 Ağustos tarihine kadar 10.000 TL ek ödeme hesaba yatacak

Yapmış olduğu konuşmada bir müjde daha veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Ulusal Staj Programı’nın 2023 başvurularının başladığını belirtti.