8 ay önce Diyarbakır'da yaşanan olayda yaşamını yitiren adamın, yok yere hayattan koparıldığı anlaşıldı. Parkta oynayan bir çocuğu taciz ettiği düşünülerek çevredekiler tarafından öldüresiye dövülen adam, yediği dayağa dayanamayarak hayatını kaybetmişti. O adamın suçsuz olduğu, üstelik o küçük kızı da tacizden korumaya çalıştığı ortaya çıktı.

MEB 5000 sözleşmeli personel alımı yapacak! İşte kadro dağılımı, KPSS puanı, şartlar ve detaylar MEB 5000 sözleşmeli personel alımı yapacak! İşte kadro dağılımı, KPSS puanı, şartlar ve detaylar

Yaklaşık 8 ay kadar önce Diyarbakır'da bir vatandaş, parkta oynayan bir çocuğu taciz ettiği sanılarak çevredekilerin saldırısına uğradı. Öldüresiye dayak yiyen adam, polise teslim edildi. Ancak polis karakoluna getiriline kadar dayak devam etti. Talihsiz adam dayak yemekle de kalmadı üzerine bir de bıçaklandı. 

Ağır bir şekilde darp edilmiş vaziyette polise teslim edilen adam için acil sağlık ekipleri çağırıldı. Olay yerinde ilk müdahalesi yapılan adam, hastaneye kaldırıldı. Ancak yapılan tüm müdahalelere rağmen tacizci olduğu iddia edilen adam kuratılamadı ve hayatını kaybetti. Olayla alakalı dava süreci devam ediyor. 

Dava sürecinde mahkeme olayla alakalı her detayı inceledi. Olay yerinde bulunan güvenlik kamerası görüntülerini inceleyen güvenlik güçleri olayın gerçek yüzünü ortaya çıkardı. Tacizci olduğu iddia edilerek 6 kişi trafından dayak yiyen o adamın suçsuz olduğu anlaşıldı. Yediği dayak neticesinde yaşamını yitiren adamın taciz ettiği kız çocuğunu tacizden korumaya çalıştığı belirlendi. 

Dava süreci çerçevesinde adli tıp incelemesi sonucunda hazırlanan rapor mahkemeye sunuldu. Mahkeme sunulan adli tıp raporuna göre, talihsiz adam darp neticesinde yaşamını yitirdi. Raporun detaylarına bakıldığında korkunç olay daha net anlaşıldı. Rapora göre, talihsiz adamın burun ve dudak bölgesinde yoğun bir kanama, dişlerinde dökülme, vücudunun çeşitli yerlerinde kırıklar ve koltuk altında bıçak yarasına rastlandı.

Olay yerini gören güvenlik kameralarının incelenmesi neticesinde, bir şahsın talihsiz adamı bıçakladığı, 3'ü tutuklu olmak üzere diğer 5 şahsın da tekme ve tokatlarla öldüresiye dövdüğü anlaşıldı. 6 şahıstan 2'si ilk çıkarıldığı mahkemede tutuklanmış 4'ü ise serbest bırakılmıştı. Daha sonra 1 şahıs daha tekrar ifadesi alınmak üzere yeniden çağırıldı ve tutuklandı. 

Şahısların olay yerine polis çağırmak yerine talihsiz adamı polis karakoluna zorla götürmek istemesi hayatın olağan akışına ters bulundu. Öldüresiye dövülen adamı kurtarmak adına sağlık ekibi çağrılmaması da ölümüne neden olan olaylardan biri olarak değerlendirildi.