Tatlı açısından son derece zengin bir kültüre sahip olan Türk mutfağında tarif bitmiyor. Sütlü tatlılardan şerbetli baklavalara kadar pek çok tatlının nesillerden yapıldığı Türk mutfağında bir de ‘pastane’ kültürü yer alıyor. Tatlıların satıldığı pastanelere özel beze, torpil gibi lezzetler ise pek çok kişinin mutfağına taşımak istediği lezzetler arasında bulunuyor. 

Siz de beze lezzetini mutfağınıza taşımak isteyenlerdenseniz, endişelenmenize hiç ama hiç gerek yok. Zira sizin için hazırladığımız ‘pastane lezzetinde ev bezesi tarifi’ son derece pratik bir tatlı yapılışını ortaya koyuyor. Bu tarifle, her evde bulunan malzemelerden oluşan bezeleri, sadece birkaç dakika içerisinde hazırlayabilir, misafirlerinizi farklı lezzetler ile karşılayabilirsiniz. İşte evde pastane tadında beze tarifi…

PASTANE BEZESİ MALZEMELERİ

tarifi-ortaya-cikti-pastane-bezesi-nasil-yapilir

Son derece merak uyandıran bir tatlı olan bezeleri yapmak da oldukça pratik oluyor. Az malzeme ile yapılan pastane bezesi için sadece yumurta akı, pudra şekeri ve tuz bulunması yeterli. İşte lezzetli pastane bezesi için gerekli olan malzemeler:

  •  1/4 çay kaşığı tuz
  •  3 adet yumurta akı
  •  3 çay bardağı pudra şekeri

PASTANE BEZESİ TARİFİ

Pastane bezesinin malzemeleri az olduğu için tarifi de son derece basit ve pratik. Lezzetli bir beze yapımı için ilk olarak yumurta beyazı ve pudra şekerini 10 dakika boyunca yüksek devirde çırpmak gerekiyor. Lezzeti etkileyecek olan bu çırpma işlemi esnasında ne kadar pürüzsüz bir kıvam elde edilirse, o kadar iyi. Bu nedenle elektrikli bir çırpıcı kullanmanız, daha pürüzsüz bir kıvam elde etmenizi sağlayacaktır.

Avrupa Vatandaşlığının Yolunu Açan Portekiz Golden Visa Nedir? Avrupa Vatandaşlığının Yolunu Açan Portekiz Golden Visa Nedir?

Çırptığınız karışım, krem şanti kıvamına geldikten sonra yumurta akı karışımını bir sıkma torbasına yerleştirmeniz gerekiyor. Ardından bir fırın tepsisinin üzerine yağlı kağıt koyup, sıkma torbası yardımıyla ufak ufak karışımı sıkmalısınız. Önceden ısıttığını 100 derecelik fırında pişireceğiniz bezelerin pişme süresi ise 1 saat. Fırından sonra oda sıcaklığında soğutma işlemi yapmanız ise bu tarifin püf noktasını oluşturuyor. Afiyet olsun.