Mart 2022 tarihinde göreve başlamış olan Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi, zorlu ekonomik şartların ortaya çıktığı şu günlerde mevcut durumdan en çok etkilenen grup içerisinde yer alan üreticiler için yeni müjdeler vermeye devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda katılmış olduğu bir etkinlik kapsamında çiftçiye verilen mazot ve gübre desteklerinin 6 ay geriye çekildiğini belirten Bakan Kirişçi, bu kez de yerleşik olmayan üreticiler için yeni bir destek hizmetinin geliştirildiğini ifade etti. 

Adana’da katılmış olduğu temel atma töreni kapsamında konuşan Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi, üreticilerin yüzlerini güldüren önemli açıklamalarda bulundu. Söz konusu açıklamasında yerleşik olmayan üreticileri hedef alan Bakan Kirişçi, yeni destek hizmetine ilişkin ayrıntıları kamuoyu ile paylaştı. 

TEMEL ATMA VE MAKİNE DAĞITMA TÖRENİNE KATILDI!

tarim-ve-orman-bakani-vahit-kirisciden-ureticilere-yeni-destek-mujdesi-25-milyon-tllik-hibe (2)

Çok çeşitli değişkenlerden ötürü zorlu bir ekonomik sürecin içerisinden geçildiği şu günlerde üreticileri yalnız bırakmayan Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi, geçtiğimiz günlerde Adana’da düzenlenen bir etkinliğe katılım sağladı. Adana Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından düzenlenmiş olan Yöresel Ürün Pazar Yeri temel atma ve makine ekipman dağıtma törenine katılan Bakan Kirişçi, etkinlikte önemli bir konuşma yaptı. 

Katılmış olduğu törende Uluslararası Tarımsal Kalkınma Fonu başlığı altında yürütülen Kırsal Dezavantajlı Alanlar Kalkınma Projesi’ne değinen Bakan Kirişçi, içerisinde Adana ilinin de yer aldığı proje kapsamında Mersin, Bartın, Osmaniye, Sinop, Kastamonu, Çankırı ve Kahramanmaraş için de çalışmaların devam ettiğini ifade etti. 

YENİ DESTEK HİZMETİNİ DUYURDU!

Kurban etini hemen yemeyin! İdeal süre belli oldu Kurban etini hemen yemeyin! İdeal süre belli oldu

Adana Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından düzenlenmiş olan etkinlikte konuşma yapan Bakan Kirişçi, üreticileri yakından ilgilendiren yeni bir destek hizmetine de değindi. Bakan Kirişçi, yeni hizmete ilişkin şu ifadeleri kullandı: “Üreticilerimize yaklaşık olarak 25 milyon TL tutarında hibe desteği vermemiz söz konusu. Göçerlerimize toplamda 197 çadır dağıtılacak. Dağıtılacak olan çadırlar 510 watt güneş enerjisi sistemine, buzdolabına ve 45 metrekarelik genişliğe sahip olacak. Bu projenin maliyeti 10 milyon TL’yi buldu.”