Sene başından bu yana toplumun sorunları ile doğru orantıda birçok düzenleme çalışması yürüten ve diğer konu başlıklarına ilişkin çözüm yollarının da sene sonuna kadar sunulacağını ifade eden Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, son günlerde yapılan açıklamalar ile birlikte daha da yakından takip edilmeye başlandı. İlk olarak 3600 ek gösterge mevzusunu çözüme kavuşturan şimdi ise yaklaşık 6 milyon vatandaşı ilgilendiren EYT sorununa ilişkin teknik çalışmaları bitiren bakanlık, bu kez de taşeron işçilere kamuda kadro hakkı konu başlığı ile adından söz ettirdi.

2022 yılına girildiğinden bu yana ülke sınırları içerisinde yaşayan milyonlarca vatandaşı yakından ilgilendiren birçok soruna el atan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, son günlerde on binlerce işçiyi yakından ilgilendiren kadro mevzusu ile gündeme geldi. Vatandaşlar tarafından yakından takip edilen kadro sorununda yeni bir gelişme yaşandığını ifade eden Bakan Vedat Bilgin, açıklamaları ile ilgili grupta yer alan vatandaşların yüzlerini güldürdü.

BAKAN VEDAT BİLGİN’DEN TAŞERON İŞÇİ AÇIKLAMASI!

taseron-iscilere-kadro-mujdesi-geldi-calisma-ve-sosyal-guvenlik-bakani-calismada-sona-gelin (2)

Geçtiğimiz günlerde taşeron işçilere kadro hakkının verilmesine ilişkin yürütülen çalışmalarda sona gelindiğini açıklayan Bakan Bilgin, yüzleri güldürdü. Bakan Bilgin bu konuya ilişkin daha önce de şu ifadeleri kullanmıştı: “Bir türlü sonlanmayan bir işçilik dönemi var. Biz bunu çözeceğiz. Ek olarak 696 Sayılı KHK ile geçen işçilerin de problemleri var, onları çözmek daha kolay. Hazırlıklarımız tamamlandı ancak o noktada bir başka sorun daha var. Yaklaşık 1 milyon işçi geçti ancak o günkü şartlar neticesinde yaklaşık olarak 90 bin işçi dışarda kaldı. Onları da kamuya dahil etmek adına çalışmalarımızı tamamladık. Kararın belli bir aşamadan sonra yürürlüğe gireceğini buradan bildirmek isterim.”

Sebze ve meyvede yüzde 25 indirim başladı Sebze ve meyvede yüzde 25 indirim başladı

TAŞERON İŞÇİLERE KADRO HAKKI NE ZAMAN VERİLECEK?

Şimdiye kadar yapılan resmi bir açıklama olmaması ile birlikte 90 bin işçiye kasım ayı içerisinde kadro hakkının duyurulacağı ileri sürüldü.