Türkiye’nin önde gelen özel bankalarından TEB, otomobil sektöründe uzun süredir devam eden yüksek fiyatlar nedeniyle otomobil satın alamayan vatandaşlara uygun finansman seçeneklerini sunmaya başladı.

Sıfır km veya ikinci el taşıt satın almak isteyenler için kredi musluklarını açan TEB, uygun geri ödeme seçeneklerini ve avantajlı oranlarını duyurdu. Yılbaşında fiyatlar ve kredi oranları daha da yükselmeden yılın son günlerinde uygun finansmanları kullanmak isteyen vatandaşlar TEB kredilerine yöneldi. 

2. EL TAŞIT KREDİSİ AVANTAJLARI 

Sıfır km araç fiyatlarının ciddi şekilde artmasının ardından ikinci el piyasalara yönelen birçok vatandaş burada da yüksek fiyatlarla karşılaşıyor. Bu yüksek fiyatlara karşın uygun finansmanlar ile satın alma işlemlerini yapmak isteyenler ise TEB taşıt kredisine yöneldi. 

Bankaların taşıt kredisi faiz oranı düştü! İşte yeni fırsat Bankaların taşıt kredisi faiz oranı düştü! İşte yeni fırsat

İkinci el taşıt kredisi kapsamında vatandaşların hayallerindeki otomobili satın almaları için kolay ödeme fırsatları sunuluyor. İkinci el araç satın alımlarında, alınacak otomobili yaş sınırlaması ise 5 yaş olarak belirlenmiştir. 5 yaşa kadar ikinci el araçlarda kredi kullanımı sağlanmaktadır. 

TEB TAŞIT KREDİSİ FAİZ ORANLARI NEDİR?

teb-sonunda-dugmeye-basti-0-km-ve-2-el-tasit-almak-isteyenler-bu-krediyi-kullanabilecek (2)

Otomobil sahibi olmak isteyenlere ve piyasaların canlandırılmasına yönelik kredi desteğini sunan TEB, en uygun oranlara sahip taşıt kredisini vermeye devam ediyor. Örnek hesaplama tablosuna göre yüzde 2,7 faiz oranlarından başlayan oranlarla, 100 bin TL kredi için 3 ay vadede cazip ödeme planları oluşturuluyor. 36 ay vadede ise 3.2 faiz oranları ve 5.288 TL taksit oranları ile vatandaşların kredi kullanmasına imkan verilecek. 

TEB TAŞIT KREDİSİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

TEB taşıt kredisinden yararlanmak için vatandaşların en yakın TEB şubelerine giderek başvuru işlemlerini yapmaları gerekecektir. Bireysel taşıt kredisi için gerekli belgeleri hazırlayarak ilgili birimlere teslim edilmesi yeterlidir. Bu kapsamda istenen nüfus cüzdanı, gelir belgesi, 2. el aracın ruhsat fotokopisi veya sıfır aracın proforma faturası ile diğer evrakın teslim edilmesi gerekiyor.