Döviz kurlarında ve altın fiyatlarında gözlenen yukarı yönlü hareketler, yedek parça maliyetinin de artmasına ve dolayısı ile de hem sıfır kilometre hem de ikinci el araç modellerinde yüksek fiyatların duyurulmasına sebep oldu. Geçtiğimiz senenin sonuna doğru zamlanmaya başlayan otomobil fiyatları, yeni yıla girilmesi ile birlikte etkisi artan çip krizi ve hem benzinli hem de dizel araçların üretimlerine ilişkin açıklanan kısıtlama kararları sebebi ile daha da yükseldi. 

Otomotiv sektöründe 400 bin TL’nin altında araç kalmazken yeni dönemde bütçeleri dahilinde uygun fiyatlı araç sahibi olmanın planlarını kuran vatandaşlar, hayal kırıklığına uğradı. Sektörde gözlenen durgunluk sebebi ile hem sektör temsilcileri hem de ülke ekonomisi büyük bir darbe alırken beklenen ucuz fiyatlı otomobil ilanları, Türkiye Ekonomi Bankası’ndan geldi. 

Arabası olanlar buraya! ŞOK aktüel ürünlerinde arabanız için yok yok Arabası olanlar buraya! ŞOK aktüel ürünlerinde arabanız için yok yok

Elinde bulunan icralık gayrimenkullerin uygun fiyatlı satışları için TEB Gayrimenkul platformunu kuran Türkiye Ekonomi Bankası, bu kez de icralık araç satışı için Tebcetelem isimli bir platform geliştirdiğini duyurdu. İlgili platform üzerinden düzenlemiş olduğu araç ihalelerinde dip fiyat politikasını uygulayan banka, son iki ihalesine ilişkin ayrıntıları paylaştı. 

TÜRKİYE EKONOMİ BANKASI SATILIK LINEA İLANI ANKARA

tebten-otomotiv-sektorune-darbe-ankara-ve-istanbulda-arac-fiyatlari-60-bin-tlye-kadar-dustu

Elinde bulunan icralık araçların satışları için Tebcetelem isimli platformu geliştiren Türkiye Ekonomi Bankası, ilgili platform üzerinden yeni bir ihale düzenlediğini duyurdu. Söz konusu yeni ihalesinde Ankara’da bulunan 2014 model Fiat Linea aracı fiyat teklifine açmış olduğunu belirten banka, ayrıntıları paylaştı. 

Aracın beyaz renkte olduğunu belirten Türkiye Ekonomi Bankası, ihale başlangıç bedelini 75 bin TL, teminat bedelini ise 30 bin TL olarak açıkladı. Banka detaylı bilgi için 0 216 740 07 47 numaralı hat üzerinden iletişim kurulabileceğini ifade etti. 

TÜRKİYE EKONOMİ BANKASI SATILIK LINEA İLANI İSTANBUL

Türkiye Ekonomi Bankası ilgili platformu üzerinden düzenlemiş olduğu ikinci ihalede de 2014 model Fiat Linea aracın satışa çıkarıldığını ve bu aracın da beyaz renkte olduğunu bildirdi. İkinci aracın İstanbul’da bulunduğunu belirten banka, ihale başlangıç bedelini 60 bin TL, teminat bedelini ise 24 bin TL olarak açıkladı.