Dizüstü bilgisayarları, akıllı saatleri, akıllı telefonları ve diğer akıllı cihazları ile sektöre girdiği günden bu yana rakiplerine karşı bir adım önde olan ve özellikle de güvenlik protokolleri sayesinde kullanıcılar tarafından sıklık ile tercih edilen Apple, yeni döneme hızlı bir giriş yaptı. Öncelikle senelerdir kullandığı, kendisine has şarj girişini AB kararları sebebi ile değiştireceği ileri sürülen Apple’ın, bu kez de yılların iş birliğini bozmak üzere adım attığı ileri sürüldü.

Geçtiğimiz senenin eylül ayında tanıtmış olduğu 14 serisi ve diğer akıllı ürünleri ile yine tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başaran ancak piyasaya göre yüksek fiyat tarifesi uyguladığı için bir kesimin tepkisini çeken Apple, bu kez de kendi ekranlarını üretmek üzere yola çıktı. Donanımhaber tarafından yapılan bir habere göre firmanın, senelerdir iş birliği içerisinde olduğu Samsung ile yollarını ayırmak üzere olduğu ileri sürüldü. 

EKRANLARI SAMSUNG ÜRETİYORDU!

Microsoft'un kurucusu Bill Gates'in kullandığı akıllı telefon ortaya çıktı! Microsoft'un kurucusu Bill Gates'in kullandığı akıllı telefon ortaya çıktı!

teknoloji-devi-apple-yillarin-is-birligini-bozmaya-hazirlaniyor (2)

Başta iPhone ürünleri olmak üzere diğer tüm akıllı cihazları ile de senelerdir dikkatleri üzerine çekmeyi başaran ve özellikle de cihazlarında kullanmış olduğu güvenlik protokolleri sayesinde kullanıcılar tarafından sıklık ile tercih edilen Apple, ekranları ile de fark yaratmayı başarıyordu. Uzunca bir süredir Samsung ve LG ile iş birliği içerisinde olan Apple, iPhone ve Apple Watch ürünlerinin ekranlarını, iki önemli firmaya emanet ediyordu. Ekranların tasarımları ve dayanıklılıkları sayesinde Apple’ın kalitesine yakışır işler çıkaran firmalar da bu sayede tüketiciler tarafından sık sık yakından takip ediliyordu. 

YENİ EKRANLAR APPLE’DAN!

Uzunca bir süredir ürünlerinin ekranlarını Samsung ve LG’ye emanet eden Apple ile ilgili olarak önemli bir iddia ortaya atıldı. Firmanın ekran üreticisi Samsung ile yollarını ayıracağı ve bundan sonra ürünlerinin ekranlarını da kendisinin üreteceği ileri sürüldü. Yapılan habere göre firma, ilk ekranlarını 2024 yılında piyasaya sürmüş olacak. Apple’ın konuya ilişkin henüz bir açıklamada bulunmamış olması ise kafaları karıştırdı.