29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda açılışı gerçekleştirilen ve ilk partinin üretim bandından indirilmesinin ardından TOGG büyük ses getirdi. Gemlik’te yer alan fabrikanın açılışının yapılmasının ardından TOGG personel alımına ilişkin de büyük bir talep olduğu görüldü. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından değinilen personel alımına ilişkin detaylar araştırılmaya başladı. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından TOGG’un fabrika açılış töreninde değindiği konulardan biri olan personel alımına ilişkin detaylar birçok kişi tarafından araştırılıyor. Bursa Gemlik’te TOGG fabrikasının açılış töreninde önemli ifadelere yer veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, merak edilen birçok detayı paylaştı. 

TOGG 20 BİN KİŞİYE İSTİHDAM SAĞLAYACAK!

Ayçiçek yağı fiyatları düşüyor! Kaçırmayın Ayçiçek yağı fiyatları düşüyor! Kaçırmayın

togg-bircok-kisiye-istihdam-kapisi-olacak-togg-personel-alimi-basvurusu-nasil-yapilir-iste (2)

29 Ekim’de TOGG fabrika açılışında önemli değerlendirmelerde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, her yıl 175 bin araç üretileceğine ve 4300 kişiyi doğrudan, 20 bin kişiye ise dolaylı olarak istihdam sağlanacağı ifade edildi. Fikri ve sınai mülkiyet hakları yüzde 100 bize ait olan TOGG’un üretiminde Anadolu’nun dört bir yanındaki tedarikçilerin de yer aldığına işaret etti. 

2030 yılına kadar üretilecek 1 milyon adet araçla milli gelirin 50 milyar dolardan cari açığın azaltılmasına 7 milyar dolardan fazla kazanç sağlanacağı da dikkat çeken konu başlıklarından biri oldu. Bu açıklamaların ardından özellikle TOGG’un personel alımına ilişkin detaylar birçok kişi tarafından araştırılmaya başladı.  

TOGG PERSONEL ALIMI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Türkiye’nin yerli elektrikli otomobili TOGG’un 29 Ekim’de banttan inmesi ile büyük ses getirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ise fabrika açılışında TOGG’un sağlayacağı istihdama ilişkin açıklamaları dikkat çekmişti. 

TOGG personel alımına ilişkin detaylar ortaya çıktı. TOGG iş ilanları çeşitli kariyer platformları üzerinden duyurulmaya başladı. Linkedin üzerinden yayınlanan personel alımlarına ilişkin ilgili şartları sağlayan vatandaşların bu platform üzerinden başvurularını yapmaları gerekecek. İlerleyen dönemde TOGG fabrikasında çalışmak üzere çok sayıda personel alımının gerçekleştirileceği ifade ediliyor. Bu kapsamda detaylar ise henüz belli olmadı.