Türkiye’nin uzun bir süredir gözü kulağı, ilk yerli ve elektrikli otomobili TOGG’da. TOGG’un Gemlik’teki üretim tesisi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılımı ile açılacak. Geri sayıma başlayan ve Paycell ile işbirliği kuran TOGG, mobilite çözümlerini de dijital finansal çözümlerine entegre edecek.

Entegrasyonun tamamlanmasıyla birlikte TOGG kullanıcıları, “TOGG Cüzdan” oluşturarak, seyir halindeyken markanın anlaşmalı olduğu üye işyerlerinden ürün, hizmet ve servis satın alabilecek. Öte yandan kullanıcılar, TOGG’un navigasyon sisteminden, bu işyerlerinde ve elektrikli araç şarj istasyonlarında araçtan inmeden ödeme yapabilecek.

MOBİLİTE ÖDEME ENTEGRASYONU NE GETİRECEK?

togg-geri-sayima-basladi-togg-cuzdan-icin-sayili-gunler-kaldi (2)

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan İstanbul Motorlu Araç Satıcıları Derneği (İMAS) Başkanı Hayrettin Ertemel, “Herkes gibi bizlerin de heyecanla beklediği ve artık çıkışına sayılı günler kalan yerli otomobilimiz TOGG hakkında her geçen gün yeni ve inovatif projelerle desteklendiğini öğreniyoruz” dedi.

Projede son olarak Paycell işbirliğinde mobilite çözümler de entegre edilecek. Bu çözümler, aracın özelliklerinin yanında getireceği yenilikçi fikirleriyle de kullanıcıların günlük hayatlarını kolaylaştıracak. Ayrıca mobilite çözümlerin gündelik hayata getireceği kolaylıkların yanı sıra ilerleyen dönemlerde gelişen teknolojinin belirlenmesinde de öncü olacağı ifade ediliyor.

“PLAZALAR TESLİMAT NOKTASI OLACAK”

Merakla beklenen teknolojileri ve mobilite çözüm entegrasyonu hakkında açıklamalarda bulunan Motorlu Araç Satıcıları Federasyonu (MASFED) Genel Başkanı Aydın Erkoç, “Tabi teknoloji gün geçtikçe gelişiyor. Artık Avrupa’da olduğu gibi çoğu plazaların teslimat noktası olacağını ve insanlar internetten araç alabileceklerini ve bu internetten araçları satın alan şahısların da devasa plazaların yalnızca araç teslimat noktası olacağını göreceğiz” dedi.

Beş kişinin hayatını kaybettiği Titan denizaltıyla yolculuktan son anda vazgeçenler anlattı Beş kişinin hayatını kaybettiği Titan denizaltıyla yolculuktan son anda vazgeçenler anlattı

“TOGG’U KESİNLİKLE DAHA AVANTAJLI BİR DURUMA GÖTÜRÜR”

Aydın Erkoç, elektrikli otomotiv piyasası değerlendirmelerinde, ödeme sistemleri entegrasyonunun TOGG’u diğer elektrikli otomobillerin ilerisine götüreceğini ve daha avantajlı bir konuma ulaştıracağını ifade ediyor. Ayrıca Türk kullanıcıların bu konuda ilk olarak milli düşünecek olmalarının da gelişmelerin ilerlemesi açısından önemli bir faktör olacağı belirtiliyor.