Ekonomi piyasalarının yukarı yönlü hareketleri, çip krizi ve ülke yönetimlerinin sıfır karbon hedefleri gibi faktörlerin etkisi ile üretimlerine hız kazandırılan elektrikli otomobiller hem sektörü hem de tüketicileri heyecanlandırmaya devam ediyor. Rusya- Ukrayna savaşının başlaması ile birlikte rekor seviyelere ulaşan akaryakıt fiyatlarından ötürü elektrikli otomobil sahibi olmanın uzun vadede daha karlı olabileceğini düşünen tüketiciler, yeni araçları yakından takip etmeye devam ederken ülkemizin yerli gururlarından olan Togg da piyasaya adım atmaya hazırlanıyor. 

Bir süredir hazırlıkları devam eden ve 1 milyon 200 metrekarelik alan üzerine inşa edilmiş olan Gemlik Fabrikası’nın açılışı ile birlikte 29 Ekim tarihinde seri üretimine geçilmiş olan yerli otomobil Togg, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın istihdam açıklaması ile de dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Binlerce kişiyi bünyesinde istihdam etme hazırlığı içerisinde olan yerli firma, güncel personel alımı ilanlarını yayınladı. 

CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN’DAN İSTİHDAM AÇIKLAMASI!

Arabası olanlar buraya! ŞOK aktüel ürünlerinde arabanız için yok yok Arabası olanlar buraya! ŞOK aktüel ürünlerinde arabanız için yok yok

togg-seri-uretime-gecti-istihdam-duyurulari-gelmeye-basladi-togg-2022-personel-alimi-ilanla (2)

29 Ekim 2022 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ve diğer yetkililerin katılımları ile gerçekleştirilen Togg Gemlik Fabrikası açılışı, gündemde büyük yankı uyandırdı. 2030 yılına kadar toplamda 1 milyon adet üretilmesi planlanan yerli otomobil için istihdam açıklamasında da bulunuldu. 

Açılış esnasında önemli açıklamalara imza atan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, fabrikanın istihdam alanına ilişkin şu ifadeleri kullandı: “Fikri ve sınai mülkiyet hakları yüzde 100 bize ait olan Togg’un üretimi için Anadolu’nun dört bir tarafında tedarikçilerimiz bulunuyor. Her yıl 175 bin adet araç üretilirken 4 bin 300 kişiye doğrudan 20 bin kişiye ise dolaylı olarak istihdam sağlanacaktır.”

TOGG GÜNCEL PERSONEL ALIMI İLANLARI

LinkedIn platformu üzerinden güncel personel alımı ilanlarını yayınlayan Togg, başvurulara açık pozisyonda olan kadroları şu şekilde açıkladı:

  • Spare Parts Product & Pricing Management
  • Distribution Planning & Management
  • Market Analysis & Demand Planning
  • Fixed Asset
  • Charging- Field Service
  • Budget & Reporting
  • Cost Accounting
  • IT Project Management