Türkiye’nin yerli elektrikli otomobili TOGG’un ilk modeli üretim bandından nihayet indi. Bursa Gemlik fabrikasında 29 Ekim’de Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katılımıyla fabrika açılışı da gerçekleştirildi. 60 yıllık hayalin gerçekleştiğine şahitlik edildiğinin altını çizen Erdoğan, TOGG’un ön sipariş ve fiyat tarihini açıkladı. Vatandaşların ise TOGG’a karşı ilgisinn bir hayli yoğun olduğu görülüyor. 

Tasarımı, batarya ve motoru ile beğeni kazanan TOGG, kısa sürede yollarda yerini alacak. Yerli otomobili satın almak isteyen birçok vatandaş ise ön sipariş detayları ve fiyatları merak ediyor. TOGG’uun ortaya çıkan yeni detaylarının ardından vatandaşlar başvuru adımlarını araştırmaya başladı. 

TOGG ÖN SİPARİŞİ NASIL VERİLİR?

Kripto Cüzdan Nedir? KuCoin Wallet Kripto Cüzdan Nedir? KuCoin Wallet

togga-talepler-artiyor-peki-togg-siparisi-nasil-verilir-togg-on-siparis-ne-zaman-iste-toggu

29 Ekim’de TOGG’un Bursa Gemlik’te bulunana fabrikasının resmi açılış töreni büyük bir coşkuyla yapıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açılışı gerçekleştirilen fabrika, TOGG C – SUV ile 5 farklı model tanıtımı ile dikkat çekti. Özellikleri ve birçok detayı paylaşılmasının ardından vatandaşlar ise yerli otomobile ne zaman sahip olabileceklerini araştırmaya başladı. 

TOGG siparişine ilişkin henüz detaylar belli olmadı. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından ön siparişe ilişkin Şubat ayına işaret edildi. Fiyatı ve sipariş tarihine yönelik birçok kişinin merakı ise devam ediyor. TOGG ön siparişinin ise hem dijital hem de fiziksel olarak kabul edileceği aktarıldı. 

TOGG FİYATI NE KADAR? 

Fiyatının açıklanacağı tarih ve ön sipariş tarihine ilişkin Şubat ayına işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2023 yılının ilk çeyreğinin sonlarına doğru yollarda olacağına dikkat çekti. 

Anadolu Grubu, BMC, Turkcell, Zorlu Holding, TOBB ortaklığı ile hayata geçirilen proje kapsamında, TOGG ön satış fiyatları ise merak edilen en önemli konular arasında. C – SUV sınıfında yer alan benzer modeller ile aynı fiyata sahip olması bekleniyor. Önümüzdeki aylarda TOGG’un satış fiyatına ilişkin detayların açıklanması bekleniyor.