Microsoft'un kurucusu Bill Gates'in kullandığı akıllı telefon ortaya çıktı! Microsoft'un kurucusu Bill Gates'in kullandığı akıllı telefon ortaya çıktı!

İçten yanmalı motorlara sahip olan araç modellerinde gözlenen maliyet artışı, devam eden çip krizinin artan etkisi ve ülkelerin sıfır karbon hedefi ile birlikte araç üretim sayılarını düşürdü. Buna karşın elektrikli otomobil üretimleri artmaya devam ederken ilgili pazara dahil olmak üzere yerli ve doğuştan elektrikli otomobil Togg’un seri üretimine geçildi.

29 Ekim tarihinde Gemlik Fabrikası’nın açılışı ile birlikte seri üretimine geçilmiş olan yerli otomobil Togg hem sektör temsilcilerini hem de tüketicileri heyecanlandırdı. Mart ayının sonu ile birlikte trafiğe çıkacak olan yerli otomobil, 8 Kasım tarihinde açılan ilk deneyim merkezi ile birlikte tüketicilerin beğenilerine sunuldu. Toplamda 20 farklı bölgede açılması beklenen deneyim merkezlerinin ilki, büyük ilgi gördü.

TOGG’UN İLK DENEYİM MERKEZİ BEŞİKTAŞ’TA!

toggun-ilk-deneyim-merkezinde-uzun-kuyruklar-olustu-gemlik-mavisi-yerli-otomobilin-enerji-m (2)

Hem geleneksel hem de yenilikçi bir satış stratejisi benimseyeceğini ifade eden Togg yetkilileri, bu kapsamda “deneyim merkezi” ismini vermiş oldukları ilk noktayı İstanbul ilinin Beşiktaş ilçesinde bulunan Zorlu Center’da erişime açtı. Yerli aracın simülasyon olarak tecrübe edilmesini sağlayan deneyim merkezinde Togg’un Gemlik ismi verilen mavi rengi sergilendi.

YERLİ OTOMOBİLİN ENERJİ MALİYETİ ŞAŞIRTTI!

İstanbul’un Beşiktaş ilçesinde bulunan Zorlu Center’da kurulan ilk Togg deneyim merkezi ilk haftasından büyük bir ilgi ile karşılaşırken deneyim merkezine farklı amaçlar için kullanılabilecek olan bazı ekranlar yerleştirildi. Bu ekranlardan birinin işlevinin ise Togg’un enerji maliyetini hesaplamak olduğu bildirildi.

Deneyim merkezinde bulunan ekran üzerinden yapılan bir hesaplamada, Togg’un İzmir- İstanbul arasını kaç TL’lik enerji maliyet ile tamamlayabileceği ortaya kondu. Togg’un C segment SUV modelinin 306 TL 32 kuruşluk bir maliyet ile İstanbul’dan İzmir’e gidebileceğini ortaya koyan hesaplama takdir topladı. Aynı mesafenin 1.6 motorlu bir C- SUV araç ile gidilmek istenmesi durumunda yakıt maliyeti ise bin 20 TL 74 kuruş olarak hesaplandı.