Teknoloji devi Apple, yılların iş birliğini bozmaya hazırlanıyor! Teknoloji devi Apple, yılların iş birliğini bozmaya hazırlanıyor!

Türkiye'nin yerli ve milli otomobili TOGG'un yollara çıkmasına sayılı günler kaldı. Tamamen elektrikli bir motora sahip olan ve geleceğin teknolojileriyle donatılan TOGG'un ile etapta SUV karosere sahip olan modeli satışa sunulacak. Ancak kısa süre içinde sedan modelinin de banttan inmesi bekleniyor. Sedan TOGG henüz üretimine başlanmadan insanların beğenisine sunuldu. 

29 Ekim günü yağılan görkenmli bir lanslanla Türkiye'nin otomobili TOGG tanıtılmıştı. Renkleri, barındırdığı teknolojik donanımlar ve en önemlisi de elektrikli oluşuyla büyük beğeni toplayan TOGG'un yollara çıkması için geri sayım başladı. Aylar sonra satışına başlanacak olan TOGG için heyecanlı bekleyiş sürüyor. 

İlk etapta sadece SUV karosere sahip olan modelinin üretileceği TOGG'un sedan modelinin de tasarımı tamamlandı. Prototipi üretilen sedan TOGG da en az SUV modeli kadar büyük ilgi çekiyor. Bu zamana kadar genellikle fotoğraflardan görülen TOGG'u artık canlı olarak görüp incelemek mümkün. İstanbul'un en çok ziyaret edilen yerlerinden biri olan İstanbul Havalimanı, TOGG'un sedan modeline ev sahipliği yapmaya başladı.

Henüz tasarım aşamasında olan ve prototipi üretilen sedan TOGG, her gün milyonlarca insanın gelip geçtiği İstanbul Havalimanı'nda canlı olarak görüp incelenebiliyor. Elektrikli otomobil piyasası ülkemizde henüz çok yeni. Bazı nedenlerden ötürü ülkemizde elektrikli otomobil sahibi olan kişi sayısı oldukça az. Ancak yurtdışında insanlar artık neredeyse tamamen elektrikli otomobillere adapte olmuş durumda. 

Tamamen elektrikli olan ve bu zamana kadar kullanılmamış teknolojik donanımlara sahip olan TOGG sedan da yurtdışından gelen ziyaretçilerin daha iyi görebilmesi için dış hatlar terminalinde görücüye çıktı. TOGG'un ilerleyen zamanda ihracatının da yapılması planlanıyor. Bu sebeple yurtdışında da tanıtımının yapılması oldukça önem arz ediyor. Bu sebeple henüz seri üretime başalanmamış olsa da TOGG sedanın, piyasadaki elektrikli otomobillerden geri kalır hiç bir yanının olmadığını ve hatta üstün özelliklere sahip olmadığını göstermek adına dış hatlar terminali oldukça iyi bir seçim. 

İstanbul Havalimanı dış hatlar terminalini ziyaret edenler TOGG'u incelemeden geçemiyor. Çok büyük bir ilgi uyandıran TOGG hakkında yorumlar da oldukça iyi. Elektrikli otomobil kullanıcısı olduğunu söyleyen ziyaretçiler de TOGG'u çok beğendiklerini dile getiriyor.