Hammadde maliyetlerinin hem yüksek enflasyondan hem de kur farkından etkilenerek fahiş seviyelere ulaşması, 2022 yılında büyük bir konut sıkıntısının ortaya çıkmasına sebep oldu. Yükselen maliyetlerden ötürü arka arkaya zamlar alan sıfır konutlar, özellikle büyük şehirlerde ciddi seviyelere ulaştı. Bu durum kendi evinin sahibi olmayı planlayan tüketicileri hayal kırıklığına uğratırken hükümet yetkililerinin de harekete geçmelerine aracılık etti. 

Sıfır konutların fahiş seviyelere ulaşmasından ötürü şanslarını ikinci el konut piyasasında denemek isteyen ancak orada da oldukça yüksek fiyatlar ile karşılaşan vatandaşlar ev sahibi olma umutlarını bir bir yitirirken 2022 yılının eylül ayında duyurulan TOKİ sosyal konut projesi umutların tekrar yeşermesini sağladı. Dar ve orta gelirli vatandaşların kira öder gibi ev sahibi olmalarını sağlayacak olan yeni proje için başvuruları kabul eden TOKİ, ekim ayının sonunda başvuru ekranlarını erişime kapattı. 

Türkiye’nin dört bir yanında konutlar inşa edecek olan kamu kurumu TOKİ, Mart 2023 tarihine kadar ilgili projesi için kura çekimlerini tamamlayacağını açıkladı. Bu doğrultuda bir süredir şehir şehir kura çekimleri düzenleyen kamu kurumu, bugün de iki il için kura çekimi yapılacağını duyurdu. Kamu kurumu, detayları kamuoyu ile paylaştı. 

TOKİ ESKİŞEHİR KURA ÇEKİMİ BUGÜN GERÇEKLEŞTİRİLECEK!

toki-bugun-iki-il-icin-daha-kura-cekecek

Bir kentte ekmek fiyatı şaşırttı! Bir kentte ekmek fiyatı şaşırttı!

Resmi internet sitesi üzerinden bir duyuru yayınlamış olan kamu kurumu TOKİ, bugün Eskişehir ili için kura çekimlerinin yapılacağını ifade etti. Kura saatini 10:00 olarak açıklayan kamu kurumu, kura çekimlerinin Eskişehir Porsuk Spor Salonu’nda düzenleneceğini belirtti. Eskişehir’in ilçelerine inşa edilecek olan konut sayıları ise şu şekilde sıralandı:

  • Mahmudiye: 98 
  • Seyitgazi: 88
  • Mihalıçcık: 142
  • Sarıcakaya: 63
  • Han: 188
  • Günyüzü: 120
  • Mihalgazi: 100

TOKİ MERSİN KURA ÇEKİMLERİ

Resmi internet sitesi üzerinden bir duyuru daha paylaşan kamu kurumu TOKİ, bugün saat 10:00’da Mersin ili için de kura çekimlerinin yapılacağını belirtti. Kura çekim yeri ise Yunus Emre Kültür Merkezi Konferans Salonu olarak açıklandı.