Enflasyonun yükselmesi ile birlikte fahiş seviyelere ulaşan hammadde fiyatları, 2022 yılı boyunca hem sıfır hem de ikinci el konutlara yüksek oranlarda zamların yansımasına sebep oldu. Bu durum vatandaşların ev sahibi olma planlarını suya düşürürken 2022 yılının eylül ayında duyurulan TOKİ sosyal konut projesi umutları tekrar yeşertti.

Ekim ayının sonuna kadar vatandaşların başvurularını kabul etmeye devam eden kamu kurumu TOKİ, dar gelirli vatandaşların kira öder gibi ev sahibi olmalarını sağlayabilmek amacı ile çalışmalarını hızlandırdı. Mart 2023 tarihine kadar ülke genelinde kura çekimlerinin sonlanacağını ifade eden TOKİ, ocak ayına ilişkin kura çekim takvimini kamuoyu ile paylaştı.

KURA ÇEKİM TAKVİMİNİ YAYINLADI!

Kripto Cüzdan Nedir? KuCoin Wallet Kripto Cüzdan Nedir? KuCoin Wallet

Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesi olarak duyurulmuş olan TOKİ 2022 projesinde hazırlıklar tüm hızı ile devam ediyor. Kasım ayı itibari ile 2+1 ve 2+1 konutlar için noter huzurunda kura çekimlerine başlayan kamu kurumu, ev sahibi olma hayalleri kuran vatandaşlar tarafından yakından takip ediliyor. Bu kapsamda Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği tarafından yayınlanan kura çekim tarihlerini de yakın takip altına alan vatandaşlar, yeni kura çekimlerinin ne zaman yapılacağını merak ediyorlar.

Bir son dakika açıklaması ile 12- 24 Ocak dönemini kapsayan kura çekimlerine ilişkin yeni bir takvim yayınlayan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, resmi internet sitesi üzerinden çekim tarihlerinin öğrenilebileceğini belirtti.

TOKİ KURA ÇEKİM TARİHLERİ BELLİ OLDU!

toki-ocak-ayi-kura-cekim-takvimini-yayinladi

Resmi internet sitesi üzerinden yayınlamış olduğu takvimde 12- 24 Ocak 2023 dönemini kapsayan kura çekimlerine ilişkin ayrıntılı bilgiler veren Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, İstanbul ili için kura çekimi tarihlerinin henüz belli olmadığını ifade etti. Birçok ilde devam eden çekimlere ek olarak yeni kura çekimlerinin de başlayacağını belirten bakanlık, söz konusu şehirler için belirlenmiş olan tarihleri şu şekilde sıraladı:

  • Kocaeli: 18- 21 Ocak
  • Antalya: 18- 22 Ocak
  • Yalova: 22 Ocak
  • Isparta: 23- 24 Ocak