Kamu kurum ve kuruluşlarının gerçekleştirdiği personel alımlarına ilişkin gelişmeler devam ederken, alım yapacağını duyuran Trabzon Üniversitesi Rektörlüğü de personel alım ilanını yayınladı. Sözleşmeli olarak istihdam edeceği yeni personellerine ilişkin bir ilan yayınlayan Trabzon Üniversitesi Rektörlüğü, aday personellerin başvuru sürecine ilişkin bilgilendirilmesi için sürece dair tüm detayları ilana ekledi.

İş arayan vatandaşların yakından takip ettiği kamu personel alımı ilanları arasına bir yenisi de dün eklendi. Dünkü Resmi Gazete’ye işe alım yapacağını bildiren bir ilan veren Trabzon Üniversitesi Rektörlüğü, canlı model alımı yapacağını duyurdu. Bu konuda Trabzon Üniversitesi Rektörlüğü’nce yetkilendirilmiş olan Trabzon Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Dekanlığı’nın belirlediği canlı model şartları da belli oldu.

TRABZON ÜNİVERSİTESİ 2 CANLI MODEL ALACAK

trabzon-universitesi-rektorlugunden-ise-alim-ilani-geldi-iste-sartl

Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar’ın Ek:8’inci maddesi uyarınca (1 yıldan az süreli veya mevsimlik çalışma) alım yapacağını duyuran Trabzon Üniversitesi Rektörlüğü, Resmi Gazete aracılığıyla günde 5 saati geçmemek kaydıyla iki yeni canlı model alacağını duyurdu. Bu kapsamda başvuru esaslarını da belirlemiş olan Trabzon Üniversitesi Rektörlüğü, ilanda başvuru tarihi ve yerini bildiren bir ibare bulundurdu.

İlanı 19 Ocak 2023 tarihinde Resmi Gazete’den yayımlayan Trabzon Üniversitesi Rektörlüğü, adayların müracaatlarını 15 gün boyunca mesai saatleri içerisinde Trabzon Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Dekanlık binasına yapabileceğini belirtti. Başvuruların 2 Şubat 2023 tarihinde sona ereceğini duyuran Trabzon Üniversitesi Rektörlüğü, sonuçların ise 8 Şubat 2023 tarihinde ilan edileceğini duyurdu.

Evden çalışma, erken yaşta varis vakalarını artırıyor Evden çalışma, erken yaşta varis vakalarını artırıyor

CANLI MODEL ALIM ŞARTLARI BELLİ OLDU

1 erkek 1 kadın olmak üzere 2 canlı model alacak olan Trabzon Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Dekanlığı’nın belirlediği şartlar da açıklandı. Bu kapsamda en az lise mezunu olan adayların başvurularını kabul edecek olan Trabzon Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Dekanlığı, vücut bütünlüğü ile uzun ve hareketsiz kalmaya engel bir sağlık sorunu olmamayı şart koştu. Öte yandan Trabzon Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Dekanlığı, alım yöntemine de açıklık getirdi.

Model alımlarında Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) şartı aranmayacağını bildiren Trabzon Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Dekanlığı, sadece mülakat ile alım yapılacağını belirtti. Mülakatın ise 6 Şubat 2023 tarihinde Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Dekanlık Toplantı Salonu’nda saat 09.00’da yapılacağı açıklandı.