2022 Dünya Kupası karşılaşmaları Türkiye'de TRT tarafından yayınlanıyor. Maçları anlatan spikerler zaman zaman eleştirilse de bu akşam oynanan bir mücadele esnasında yaşanan bir olay gözlerden kaçmadı. Karşılaşmanın spikeri erken bir golün ardından Dünya Kupası tarihi hakkında bir detay hatırlattı. Ancak spikerin dile getirdiği bu detay başına dert açtı.

Üniversitelerde hibrit eğitim modeli nedir? Üniversitelerde hibrit eğitim modeli nedir?

2022 Dünya Kupası'nın en heyecanlı gruplarından biri olan F grubunda Fas ile Kanada karşı karşıya geldi. Fas karşılaşmayı 2-1 kazandı ve grubu lider olarak tamamlayarak 2022 Dünya Kupası'nda adını son 16 takım arasına yazdırmayı başardı. Karşılaşmayı anlatan spiker, Fas'ın maçın hemen başında bulduğu golün ardından, 2002 Dünya Kupası'nda yaşanan bir detayı izleyicilere hatırlattı. Karşılamayı takip eden futbolseverler, ikinci yarının başlamasıyla birlikte maçı anlatan sesin değiştiğini fark etti. Dikkatli izleyiciler spikerin neden değiştiğini hemen fark etti ve olay sosyal medyada bir anda gündem oldu.

Spor müsabakalarında, özellikle de turnuva şeklinde düzenlenen maçlarda spikerler maç esnasında turnuva tarihi hakkında bazı ilginç bilgileri seyircilere aktararak bir takım hatırlatmalarda bulunur. Dünya Kupası F Grubu müsabakası olan Kanada-Fas maçında da karşılaşmanın 4. dakikasında gelen golün ardından maçın spikeri Alper Bakırcıgil, Dünya Kupası'nın en erken golü hakkında bir detayo seyircilere hatırlattı.

Dünya Kupası tarihinin en erken golü, 2002 yılında üçüncülük mücadelesinde Güney Kore ile karşı karşıya gelen Türkiye Tarafından atılmıştı. Maçın başlama vuruşunu yapan Türkiye'de İlhan Mansız'ın pasıyla 11. saniyede Güney Kore ağlarını havalandıran Hakan Şükür, bu golle Dünya Kupası tarihine geçti. 

2002 yılından bu yana düzenlenen hiç bir Dünya Kupası maçında Hakan Şükür'ün 11. saniyede attığı golden daha erken bir gol atılmadı. 2002 yılında Türkiye'nin kazandığı Dünya üçüncülüğü elde ettiği en büyük uluslararası başarı olduğundan yaşı yeten tüm Türk futbolseverler turnuvanın her detayını geçen 20 yıla rağmen dün gibi hatırlıyor. 

Dolayısıyla Türk futbolseverler özellikle de milli maçlarda atılan her erken golde Hakan Şükür'ün Güney Kore'ye attığı golü anımsıyor. Kanada Fas mücadelesini anlatan Alper Bakırcıgil de Fas'ın 4.dakikada attığı golün ardından o günlere gitmiş olacak ki Dünya Kupası tarihinin en erken golünü dile getirdi.

Ancak karşılaşmanın ikinci yarısında mikrofondaki ses değişti. Karşılaşmayı anlatmaya başlayan Alper Bakırcıgil'in yerine maçın anlatımına Cüneyt Kıran geçti. Dikkatli zileyiciler bu değişikliği hemen fark etti. Değişikliğin nedeni de çok geçmeden anlaşıldı.