2022 Dünya Kupası'nda artık son 16 turu heyecanı başlamak üzere. Gruplarda son maçlar da birer birer tamamlanırken en talihsiz veda Tunus'tan geldi. Turnuvanın favori takımlarından biri olan Fransa karşısında 3 puanı alan Tunus, buna rağmen grubu 3. sırada tamamladı ve Dünya Kupası'na son şampiyonu yenerek veda etti. 

Dünya Kupası D Grubunda mücadele eden takımlar için grup aşaması sona erdi. Son maçlarda Avustralya ile Danimarka karşılaşırken, Tunus ile de Fransa karşı karşıya geldi. D grubunun son mücadeleleri nefes kesen bir rekabete sahne oldu. Fransa zaten ilk 2 maçını da kazanarak gruptan çıkmayı garantilemişti. Diğer tüm takımların ise ikinci sıraya yerleşerek gruptan çıkma şansını son maça kadar devam ettirdi. 

Son maçını son Dünya Şampiyonu Fransa ile oynayan Tunus ise turnuvaya en trajik şekilde veda eden takım oldu. D grubunun mutlak favorisi olan Fransa, aynı zamanda Dünya Kupasını kazanma ihtimali en yüksek takımlarından biri konumunda. Grubun son sırasında yer alan Tunus, son maçında Fransa'ya karşı varını yoğunu ortaya koydu ve karşılaşmadan 1-0 galip ayrıldı.

Tunus için büyük bir başarı olan Fransa galibiyeti, ne yazık ki Tunus'un adını son 16 turuna yazdırmasına yeterli olmadı. Grubun diğer maçında Avustralya, Danimarka karşısında galip gelince puanını 6'ya yükseltti. Tunus ise 5 puanda kalarak grubu 3. sırada tamamladı ve Fransa gibi bir takımı mağlup etmesine karşın gruptan çıkamadı.

Cristiano Ronaldo'nun yeni takımı ile ilgili flaş iddia! Eski tesisinde idmanlara başladı! Cristiano Ronaldo'nun yeni takımı ile ilgili flaş iddia! Eski tesisinde idmanlara başladı!

2022 Dünya Kupası D grubunda Danimarka ve Avustralya mücadelelerini kazanan Fransa 6 puanla grubu lider tamamladı. Son maçında Danimarka karşısında galip gelen Avustralya, daha önce de Tunus'tan aldığı 3 puanla grubu ikinci sırada tamamladı ve son 16 turuna yükselen ikinci takım oldu.

D grubunun lideri Fransa, bu akşam oynanacak olan C grubu mücadeleleri neticesinde grubu 2. sırada tamamlayacak olan takımla eşleşecek. Avustralya ise C grubunun lideri ile son 16 turunda karşı karşıya gelecek. Fransa daha önce aldığı 2 galibiyetle grup lideri olmayı garantilediğinden, Tunus karşısına yedek ağırlıklı bir kadroyla çıktı. Fransızlar yıldızlarını son 16 turunda oynayacağı mücadeleye sakladı.