2022 yılı içerisinde bünyelerine yeni personeller ekleyen pek çok kamu kurum ve kuruluşları, yeni yıla tam kadro ile girebilmek ve personel eksikliğinin yaratabileceği olası problemlerin önüne şimdiden geçebilmek adına yeni personel alımı ilanları düzenlemeye başladı. Bu kapsamda hemen hemen her gün en az bir kamu kurumu veya kuruluşundan personel alımı ilan haberi gelirken binlerce adayın beklediği bir istihdam açıklaması da Türk Hava Yolları Genel Müdürlüğü Bilal Ekşi’den geldi. 

Türk Hava Yolları’nın hizmetlerine, başarılarına ve istihdam planlarına ilişkin sık sık önemli açıklamalarda bulunan Genel Müdür Ekşi, geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanlığı tarafından düzenlenen bir etkinliğe katıldı. Katıldığı etkinlikte önemli açıklamalara imza atan Ekşi, Türk Hava Yolları’nın başarılarına dikkat çekti. Firmanın uluslararası alanda hizmet verdiğinin ve alanının en iyilerinden birisi olduğunu vurgulayan Ekşi, binlerce adayın beklediği personel alımına ilişkin de müjdesini verdi. 

PERSONEL İSTİHDAMINA İLİŞKİN MÜJDESİNİ VERDİ!

Kripto Cüzdan Nedir? KuCoin Wallet Kripto Cüzdan Nedir? KuCoin Wallet

turk-hava-yollari-genel-muduru-eksi-duyurdu-3800-kisi-istihdam-edilecek-ilan-yayinlandi (2)

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından Maslak TİM Gösteri Merkezi’nde düzenlenmiş olan “Türkiye Ulus Markalama Fonu” isimli etkinlikte konuşma yapan Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi, firmanın elde ettiği başarılara ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. 

Konuşmasının devamında ise binlerce adayın heyecan içerisinde beklediği personel istihdamı mevzusuna değinen Genel Müdür Ekşi, 2023 yılı içerisinde Türk Hava Yolları kadrosuna bin 200 pilot ve 2 bin 600 kabin memuru dahil edileceğini belirtti. Bilal Ekşi tarafından verilmiş olan istihdam müjdesini sevinç ile karşılayan adaylar, alımların ne zaman ve nasıl yapılacağına ilişkin ayrıntılara ulaşabilmek adına araştırmalara başladı. 

TÜRK HAVA YOLLARI 2023 PERSONEL ALIMI İLANLARINA NEREDEN BAŞVURU YAPILIR?

4 farklı birim için toplamda bin 200 pilot alınacağını ifade eden Bilal Ekşi, kabin memuru kadrosuna da toplamda 2 bin 600 kişinin dahil edileceğini belirtti. Yapılan açıklamalara göre her iki pozisyon için de “Kariyer” isimli iş bulma platformu üzerinden başvuru yapılabileceği bilgisi kaydedildi.