Katılım bankacılığı sektörünün sıfır faiz düşük kar payı stratejisi, kredi ürünlerinin yüksek faizlerinden yaka silken vatandaşların dikkatlerini çekmeyi başardı. Bu kapsamda bir süredir oluşan nakit ihtiyaçlarını karşılayabilmek adına katılım bankalarını yakın takibe alan vatandaşlar, nakde olan ihtiyaçlarını düşük kar payı oranı karşılığında giderebilmek amacı ile kredi ürünlerini araştırmaya başladı.

Vatandaşların nakde olan ihtiyaçlarını uygun ödeme planları karşılığında gideren katılım bankalarının başında gelen Türkiye Finans Katılım Bankası, mevcut finansman ürünlerinin arasına bir yenisini daha eklediğini duyurdu. Söz konusu ürünün dijital finansman ürünü olduğunu belirten katılım bankası, detayları tüketiciler ile paylaştı.

TÜRKİYE FİNANS KATILIM BANKASI DİJİTAL FİNANSMAN KAMPANYASI ARALIK 2022

Katılım bankacılığı alanının önemli isimlerinden birisi olan Türkiye Finans Katılım Bankası, yeni dönemin en büyük problemi olan nakit ihtiyaçlarının uygun çerçevede karşılanabilmesi amacı ile yeni bir finansman ürünü düzenlediğini duyurdu. Banka dijital finansman ürününün detaylarını tüketiciler ile paylaştı.

Türkiye Finans Katılım Bankası dijital finansman ürününün üst limitini 50 bin TL olarak belirledi. Banka finansman ürünü için belirlemiş olduğu başlangıç kar payı oranını yüzde 1,96, ürün kapsamında ödenecek taksitler için yararlanılabilecek azami vade sayısını ise 36 ay olarak açıkladı.

TÜRKİYE FİNANS KATILIM BANKASI DİJİTAL FİNANSMAN KAMPANYASI ÖRNEK HESAPLAMA TABLOLARI

Ticari ve ihtiyaç kredi faizinde limitler artıyor Ticari ve ihtiyaç kredi faizinde limitler artıyor

turkiye-finans-katilim-bankasi-dijital-finansman-urunu-erisime-acti-kar-orani-yuzde-196ya-d (2)

turkiye-finans-katilim-bankasi-dijital-finansman-urunu-erisime-acti-kar-orani-yuzde-196ya-d

Türkiye Finans Katılım Bankası, yeni dönemde artan nakit ihtiyaçlarının anında karşılanabilmesi amacı ile geliştirmiş olduğu dijital finansman ürünü ile tüketicilerin dikkatlerini üzerine çekmeyi başardı. 50 bin TL’ye kadar olan nakit ihtiyaçlarına finansman desteği vereceğini ifade eden katılım bankası, söz konusu yeni ürününe ilişkin örnek hesaplama tablolarını paylaştı.

Birinci hesaplama tablosu:

  • Finansman tutarı: 10 bin TL
  • Kar oranı: Yüzde 1,96
  • Vade sayısı: 6 ay
  • Aylık taksit tutarı: 1.812,47 TL

İkinci hesaplama tablosu:

  • Finansman tutarı: 50 bin TL
  • Kar oranı: Yüzde 2,19
  • Vade sayısı: 36 ay
  • Aylık taksit tutarı: 2.201,38 T