Nerede ise son bir yıldır yüksek zam oranları ile karşı karşıya kalan ve hükümet yetkilileri tarafından enflasyon ile mücadele kapsamında atılan tüm maaş iyileştirmeleri adımlarına rağmen mevcut maaşları ile ay sonlarını halen getiremeyen tüketiciler, artan nakit ihtiyaçları sebebi ile zor günler yaşamaya başladı. Enflasyon ve diğer sektörlerde yaşanan olumsuz gelişmeler sebebi ile alım güçleri iyice düşen tüketiciler, yeni dönemin zamlarına karşı şimdiden endişelenmeye başladı.

Ocak ayında maaşlara yapılacak olan zamların tüketicinin alım güçlerini yükseltecek yönde olduğunu belirten hükümet yetkilileri vatandaşları umutlandırırken aynı oranda yükselecek olan hizmet ve hizmet ürünü fiyatları da derin bir düşünce durumunun oluşmasına sebep oldu. Yeni dönemin zamlarından etkilenmeden bütçelerini toparlamak isteyen tüketiciler, sene sonuna yaklaşıldığı şu günlerde bankalardan gelen finansman kampanyası açıklamalarını yakın takibe aldı. Bu noktada devreye giren Türkiye Finans Katılım Bankası hem yeni hem de mevcut müşterileri için yeni bir finansman kampanyası geliştirdiğini duyurdu. 

Türkiye Finans Katılım Bankası’nın resmi internet sitesi üzerinden duyurulmuş olan ihtiyaç finansmanı kampanyasının içeriğine göre tüketicilere, ödeme performansları doğrultusunda nakit desteği verileceği bilgisi kaydedildi. Vade aralığına göre değişen oranlarda kar payı uygulanacağını belirten Türkiye Finans Katılım Bankası, kampanyasına ilişkin diğer ayrıntıları paylaştı. 

TÜRKİYE FİNANS KATILIM BANKASI İHTİYAÇ FİNANSMANI KAMPANYASI

turkiye-finans-katilim-bankasindan-essiz-firsat-ihtiyac-finansmanina-aralik-sonuna-kadar-ba

Geliştirmiş olduğu yeni ihtiyaç finansmanı kampanyası ile dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Türkiye Finans Katılım Bankası, kampanyası kapsamında uygulayacak olduğu kar payının başlangıç oranını yüzde 1,96 olarak açıkladı. 31 Aralık tarihine kadar ihtiyaç finansmanı kampanyasına başvuruda bulunanların ilk taksit ödemelerini mart ayında yapabileceklerini belirten katılım bankası, azami vade sayısını 36 ay olarak bildirdi. 

EYT'lilerin maaş tarihi belli oldu! EYT'lilerin maaş tarihi belli oldu!

TÜRKİYE FİNANS KATILIM BANKASI İHTİYAÇ FİNANSMANI KAMPANYASI ÖRNEK HESAPLAMA TABLOSU

Türkiye Finans Katılım Bankası 3 ay taksit erteleme fırsatı sunduğu ihtiyaç finansmanı kampanyasından yüzde 2,09 faiz ve 24 ay vade karşılığında 75 bin TL’lik destek almak isteyen tüketicilerin ödeyecekleri aylık taksit tutarını, 4.245,76 TL olarak hesapladı.