Çok çeşitli faktörler çerçevesinde giderek ağırlaşan gündelik yaşam şartları, sabit maaşlı vatandaşların bütçelerini zorlamaya başladı. Uzun süredir ay sonunu getirmekte güçlük çeken vatandaşlar, gözlerini ocak ayı maaş zamlarına dikerken son zamlardan sonra sıkıntıları artan emekli vatandaşlar bütçe desteği arayışı içerisine girdi. 

Sosyal Güvenlik Kurumu ile bankalar arasında imzalanan maaş ödemeleri protokolü kapsamında düzenlenen promosyon kampanyalarını yakın takibe alan ve bütçelerine karşılıksız destek almak adına yüksek ek ödeme desteklerini tespit etmeye çalışan emekli vatandaşlar, ihtiyaç kredisi ürünlerini de yakın takibe aldı. Tek seferliğe mahsus olmak üzere bankalardan promosyon ödemesi almış olan emekli vatandaşlar, artan kredi faiz oranları karşısında hayal kırıklığı yaşarlarken Türkiye İş Bankası’ndan kasım ayına özel yeni bir finansman kampanyası haberi geldi.

Asgari ücret ara zam kararı Resmi Gazete'de Asgari ücret ara zam kararı Resmi Gazete'de

Yenilenen SGK maaş ödemeleri protokolü kapsamında kasım ayının başında promosyon tutarlarını güncelleyen Türkiye İş Bankası, bu kez de yalnızca emekli vatandaşların yararlanabilecekleri yeni bir finansman kampanyası düzenlemiş olduğunu duyurdu. Banka hem promosyon tutarlarına hem de finansman kampanyasına ilişkin ayrıntıları paylaştı. 

TÜRKİYE İŞ BANKASI ÖZEL EMEKLİ İHTİYAÇ KREDİSİ KAMPANYASI!

turkiye-is-bankasi-darda-olan-emeklilere-seslendi-maas-hesabinizi-tasiyin-gunde-15-tlye-10--1

Kasım ayına girilmesi ile birlikte emekli promosyonu kampanyasının içeriğini güncellediğini duyuran Türkiye İş Bankası, üst limitin 7 bin 500 TL’ye yükseltilmiş olduğunu bildirdi. Ardından da emekli müşterileri için yeni bir finansman kampanyası düzenlediğini duyuran banka, ayrıntıları paylaştı. 

Türkiye İş Bankası maaş hesabını kendi bünyesine taşıyan veya taşıyacak olan emekli vatandaşlar için düzenlemiş olduğu finansman kampanyasının başlangıç faizini yüzde 2,03 olarak belirledi. Azami vade sayısını ise 36 ay olarak duyuran banka, üst limitin başvuru sahibinin bankacılık performansına bağlı olarak belirleneceğini ifade etti. 

TÜRKİYE İŞ BANKASI EMEKLİ İHTİYAÇ KREDİSİ HESAPLAMA TABLOSU

Türkiye İş Bankası emekliler için geliştirmiş olduğu finansman kampanyasından 36 ay vade karşılığında 10 bin TL’lik destek almak isteyen vatandaşların, yüzde 2,35’lik faiz ile karşı karşıya kalacaklarını belirtti. Bu veriler ışığında hesaplanan aylık taksit tutarı ise 454 TL olarak açıklandı.