Ekonomi piyasalarında gözlenen olumsuz gelişmelerin yeni faktörlerin de eklenmesi ile birlikte daha karmaşık bir hale gelmesi, her kesimden vatandaşın alım gücünün düşmesine ve buna bağlı olarak da nakde olan ihtiyacının artmasına sebep oldu. Nerede ise bir yılı aşkın süredir devam eden bu durum, yeni dönem itibari ile dayanılması güç seviyelere ulaştı. Enflasyon artışı karşısında mevcut maaşları ile direnmek konusunda zorlanan vatandaşlar, nakit ihtiyaçlarını karşılayabilmek adına bankaların kapılarını aşındırmaya başladı. 

Bir süredir olumsuz göstergelerin duyurulması ile birlikte kredi hizmetlerinde faizleri yükselten bankalar, vatandaşların nakit desteği taleplerine çoğunluk ile uygun çerçevede cevap verememeye başladı. Bu durum giderek büyüyen bir umutsuzluk durumunun oluşmasına sebep olurken özellikle emekli vatandaşlar yeni döneme ilişkin büyük bir hayal kırıklığı yaşadı. 

Sene başından bu yana emekli müşteri sayısını arttırmak için çeşitli kampanyalar geliştiren bankalar, kasım ayının başında güncel promosyon kampanyalarını da duyurdu. Bu kapsamda duyuru sahiplerinden birisi olan Türkiye İş Bankası, promosyon kampanyasının yanı sıra emekli müşterileri için bir de uygun ihtiyaç kredisi kampanyası geliştirdiğini bildirdi.

TÜRKİYE İŞ BANKASI EMEKLİ ÖZEL KREDİSİNİ DUYURDU!

turkiye-is-bankasi-emeklilere-kiyamadi-ihtiyac-kredisinde-faizler-dustu-32-tlye-10-bin-tlli

Maaş hesabını kendi bünyesine taşıyan ve emekli maaşını en az 3 yıl boyunca bankadan alacağını taahhüt eden emekli vatandaşlara 7 bin 500 TL’ye kadar promosyon ödemesi yapacağını belirten Türkiye İş Bankası, emekli vatandaşlar için bir de ihtiyaç kredisi kampanyası geliştirdiğini duyurdu. Kampanyanın başlangıç faizini yüzde 2,03’e kadar düşüren banka, azami vade sayısını da 36 ay olarak belirledi.

TÜRKİYE İŞ BANKASI EMEKLİ ÖZEL KREDİSİ DETAYLARI

Kurban etini hemen yemeyin! İdeal süre belli oldu Kurban etini hemen yemeyin! İdeal süre belli oldu

Maaş hesabı taşındıktan sonra mobil uygulama, internet bankacılığı kanalı ve banka şubeleri aracılığı ile kredi kampanyasına başvuru yapılabileceğini belirten Türkiye İş Bankası, ilgili kampanyasının örnek hesaplama tablosunu şu şekilde duyurdu:

  • Kredi tutarı: 10.000 TL
  • Vade sayısı: 12 ay
  • Faiz oranı: % 2,03
  • Taksit bedeli: 977 TL