Hem ekonomi piyasalarında hem de başta tedarik zincirinde olmak üzere diğer alanlarda yaşanan olumsuz gelişmeler, gündelik hayatın zaten zor olan ekonomik şartlarının daha da ağırlaşmasına sebep oldu. Nerede ise bir yıldır devam eden zam döngüsünün sonuna gelmeyi beklerken her yeni güne yeni bir zam haberi ile uyanmaya devam eden vatandaşlar, ay sonlarını istedikleri gibi getiremiyor olmanın, çalışıyor olmalarına rağmen her ay daha büyük bir borcun altına girmek zorunda kalmalarının sıkıntısını çekmeye başladı. 

Market ürünleri başta olmak üzere gündelik hayat akışı içerisinde ihtiyaç duydukları her hizmet ürününe yansıyan yüksek oranlı zamlar sebebi ile ay sonlarını getiremeyen ve en temel düzeyde olan ihtiyaçlarını dahi bütçe kontrolü yapmadan karşılayamayacak duruma gelen vatandaşlar, artan nakit ihtiyaçlarını karşılayabilmek adına banka kredilerine yönelmiş olsalar da yüksek faizler karşılığında bu taleplerinden vazgeçti. Tam da bu noktada devreye giren Türkiye İş Bankası, yeni dönemin zorlayıcı ekonomik şartlarına karşı tüketicilerin yanlarında yer aldığını belirterek yeni bir ihtiyaç kredisi kampanyası düzenlediğini duyurdu. 

Türkiye İş Bankası tarafından yayınlanmış olan duyuruda tüketicilere anında kredi hizmetinin sunulacağı ve bu kapsamda da ihtiyaç kredisi ürünün limitinde artırıma gidildiği bilgileri kaydedildi. Banka, yeni hizmetine ilişkin ayrıntıları paylaştı. 

TÜRKİYE İŞ BANKASI İHTİYAÇ KREDİSİ KAMPANYASI 2022

turkiye-is-bankasi-ihtiyac-kredisi-limitini-yukseltti-375-tl-karsiliginda-200-bin-tllik-des-1

Limitini arttırmış olduğu yeni ihtiyaç kredisi kampanyasına ilişkin ayrıntıları paylaşan Türkiye İş Bankası, nakit ihtiyacı olan vatandaşlara 200 bin TL’ye kadar kredi desteği vereceğini bildirdi. Kredi kampanyası kapsamında uygulanacak olan asgari faiz oranını yüzde 2,05 olarak belirleyen banka, azami vade sayısını ise 36 ay olarak açıkladı. 

Emekli maaşı hesaplamak isteyenler için SGK’dan ilaç gibi hamle geldi! Emekli maaşı hesaplamak isteyenler için SGK’dan ilaç gibi hamle geldi!

TÜRKİYE İŞ BANKASI İHTİYAÇ KREDİSİ KAMPANYASININ ÖRNEK HESAPLAMA TABLOSU

Türkiye İş Bankası’nın 200 bin TL üst limitli yeni kredi kampanyasının örnek hesaplama tablosu şu şekilde oluşturuldu:

  • Kredi tutarı: 200 bin TL
  • Vade sayısı: 24 ay
  • Faiz oranı: Yüzde 2,05
  • Aylık taksit tutarı: 11.259,92 TL