Merkez Bankası’nın sene sonu enflasyon tahmini ve Türkiye İstatistik Kurumu’nun eylül ayı enflasyon verileri açıklamasının ardından kendi çalışmaları doğrultusunda değerlendirmelerde bulunan Vergi Uzmanı Muhammet Bayram, emekli ve memur maaşlarına yapılacak olan ocak ayı zammına ilişkin çeşitli iddialarda bulundu. 

ENFLASYON VE ENFLASYON TAHMİNİ AÇIKLAMALARI!

Aylık enflasyon çalışmalarını açıklamak üzere 3 Ekim Pazartesi günü kamuoyunu bilgilendiren Türkiye İstatistik Kurumu, aylık enflasyonun yüzde 3,08, yıllık enflasyonun ise yüzde 83,45 olduğunu bildirdi. Türkiye İstatistik Kurumu’nun veri paylaşımı ile benzer zamanlarda Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’ndan da yıl sonu enflasyon tahmini açıklaması geldi. 

Geçtiğimiz günlerde Eylül Ayı Piyasa Katılımcıları Anketi’nin sonuçlarını yayınlayan Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası, sene sonu enflasyon tahmini yüzde 65 olarak açıklamıştı. Birçok çalışmaya göre daha farklı enflasyon tahminlerinin gündeme geldiği şu günlerde, Vergi Uzmanı Muhammet Bayram Merkez Bankası’nın güncel tahminine ilişkin çeşitli açıklamalarda bulundu. 

“YÜZDE 80’İ AŞACAK!”

turkiye-istatistik-kurumunun-enflasyon-aciklamasindan-sonra-uzman-isimden-memur-maasi-tahmi (2)

Ev Hanımlarına müjde 7500 TL emekli maaşı alacaklar Ev Hanımlarına müjde 7500 TL emekli maaşı alacaklar

CNN Türk kanalında yayınlanan bir ekonomi programına katılım sağlayan Vergi Uzmanı Muhammet Bayram, Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası tarafından yayınlanan sene sonu enflasyon tahminine ilişkin güncel değerlendirmelerde bulundu. Ekim ve kasım aylarında mevsimsel şartların da etkisi ile enflasyonun daha da artacağına işaret eden Bayram, 2022 yılının yüzde 80 enflasyon ile kapanacağını düşündüğünü belirtti. 

MEMUR VE EMEKLİ MAAŞI ZAMMI TAHMİNİ!

Merkez Bankası’nın yüzde 65’lik sene sonu enflasyon tahminini değerlendiren ve kendi çalışmalarına göre bu oranın yüzde 80 civarında olacağını düşündüğünü belirten Vergi Uzmanı Muhammet Bayram, konuşmasının devamında merak edilen ocak ayı memur ve emekli maaşı zamlarına da değindi. Mevcut çalışmalarına göre ocak zammının yüzde 40 oranında olacağını tespit ettiğini belirten Bayram, vatandaşları heyecanlandırdı. 

Yüzde 40’lık ocak ayı zammı iddiasının ardından memur maaşlarına da değinen Vergi Uzmanı Muhammet Bayram, tahminlerinin doğru çıkması durumunda şu an 9 bin 105 TL seviyesinde olan en düşük memur maaşının, ocak ayı itibari ile 11 bin TL’ye kadar yükseleceğini öne sürdü.