Üniversitelerde hibrit eğitim modeli nedir? Türkiye'de YÖK tarafından alınan karar ile birlikte üniversitelerde bahar yarıyılı tatil edilmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan bu karar geçtiğimiz hafta duyurulurken peş peşe gelen tepkiler sonrasında ise YÖK tarafından bu konunun tekrar değerlendirileceği gündemde yer alan iddialar arasına girmişti.

Bugün Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından yapılan açıklama ile, "Yükseköğretim Kurulu Başkanı Erol Özvar, 2022-2023 akademik yılı bahar dönemine ilişkin Anadolu Ajansı’na saat 14.00’da açıklama yapacaktır." ifadelerine yer verilirken saat 14:00 itibariyle de kararın alınması bekleniyor.

Ankara Mamak’ta doğalgaz patlaması oldu! 1 kişi hayatını kaybetti Ankara Mamak’ta doğalgaz patlaması oldu! 1 kişi hayatını kaybetti

Yapılacak açıklama ile birlikte bahar yarıyılında online eğitim mi yoksa yüz yüze eğitim mi tartışmalarının sona ermesi bekleniyor. Gündemde en önemli ihtimaller arasında ise hibrit eğitim modeli yer alıyor. Bu ihtimalin gerçekleşme olasılığına daha yüksek ihtimallerle bakılırken bu süreçte de hibrit eğitim modeli öğrenciler tarafından araştırılmaya başlandı. Detaylar ise haberiyakala.com adresinde yer alıyor.

HİBRİT EĞİTİM NEDİR?

Yüz yüze eğitim ile uzaktan eğitimin bir araya gelmesiyle oluşturulan hibrit eğitim, derslerin 'yüz yüze' ve 'online' karma şeklinde yapılması olarak biliniyor. Harmanlanmış öğrenme olarak da bilinen bu eğitim modelinde, teknolojik materyaller kullanılıyor.