LGS'de 562 öğrenci tüm soruları doğru yanıtladı LGS'de 562 öğrenci tüm soruları doğru yanıtladı

Geçtiğimiz yılın son çeyreğinde yükselişe geçen döviz kurları ile altın fiyatları, her sektörde olduğu gibi otomotiv sektöründe de maliyetlerin artmasına sebep oldu. Yedek parça fiyatlarının yüksek oranlarda zamlanması ise piyasada satışa sunulan ikinci el ve sıfır kilometre araçların fiyatlarına direkt olarak yansıdı.

2021 yılının tamamlanmasına haftalar kalan fahiş rakamlara ulaşan araçlar, yeni dönem itibari ile etkisi iyiden iyiye artan çip krizi sebebi ile daha büyük zamlar ile duyuruldu. Bugün yeni bir araç sahibi olmak için en az 400 bin TL’yi gözden çıkarmak gerekirken hali hazırda ağırlaşan ekonomik şartlar karşısında bütçeleri sarsılan vatandaşlar araç sahibi olma planlarını ertelemek durumunda kaldı. 

Otomotiv sektörünü ve dolayısı ile de ülke ekonomisini direkt olarak etkileyen yüksek fiyatlı araçlar, kamu bankasını harekete geçirdi. Sektörün ileri gelen isimlerinden olan ve her dönemde olduğu gibi yeni dönemde de tüketici ile yatırımcının yanında yer almaya çalışan Ziraat Bankası, elinde bulunan icralık araçları uygun fiyatlardan satışa sunma kararı aldı. Son olarak Ankara ilinde bulunan icralık araçlar için yeni ihaleler düzenleyen kamu bankası, ayrıntıları paylaştı. 

ZİRAAT BANKASI’NDAN SATILIK ARAÇ İLANLARI (ANKARA)

uygun-fiyatli-satilik-arac-sezonu-basladi-ziraat-bankasi-duyurdu-2013-model-ford-106-bin-tl (2)

Intengo platformu ile iş birliği içerisinde olan Ziraat Bankası, Ankara’da bulunan icralık araçlar için düzenlemiş olduğu ihaleleri şu şekilde sıraladı:

  • 2014 model Audi A6: 1.300.000 TL (teminat bedeli 78.000 TL)
  • 2013 model Ford Transit Connect: 106.000 TL (teminat bedeli 6.360 TL)
  • 2014 model Volvo S80: 899.000 TL (teminat bedeli 53.940 TL)

ZİRAAT BANKASI’NIN ARAÇ İHALELERİNE NASIL KATILIM SAĞLANIR?

Ziraat Bankası’nın araç ihalelerine katılarak ilgili araçlar için fiyat teklifi vermek isteyen tüketicilerin, öncelikle en yakın banka şubesine gitmeleri ve araç için belirlenmiş olan teminat bedelini yatırmaları gerekmektedir. Sonrasında ise yetkilinin iletmiş olduğu giriş bilgileri ile Intengo sistemine giriş yapılarak ilgili araç için online olarak fiyat teklifi verilebilecektir.